Ogłoszenia parafialne Uroczystość Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024r.

26 maja 2024Autor: Administrator

1. 1 maja rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu i w Byszewach przy Krzyżu jest śpiewana Litania Loretańska. Natomiast od soboty 1 VI rozpoczniemy modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa

2. Dzisiaj I Komunia św. zostanie udzielona dzieciom na Mszy św. o godz. 10:30.

3. W środę o godz. 11:00 pod przewodnictwem Abp Seniora Władysława Ziółka i udziale księży wyświęconych 29 maja 1999r., będzie sprawowana Msza św. na którą serdecznie zapraszam.

4. Dnia 30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Mszę św o godz 9:00 i 11:00 po której wyruszy procesja Eucharystyczna. Tego dnia nie będzie Mszy św wieczornej. Proszę o przygotowanie pierwszego ołtarza przy cm - parafian z Sierżni, Bartolina, Warszewic, Janinowa i Buczku; drugiego przy remizie OSP: Druhny i Druhów z OSP a także mieszkańców Moskwy; ołtarza przy szkole: Pracowników Szkoły na czele z Panią Dyrektor Zofią, mieszkańców, Starych Skoszew, Starych Skoszew za rzeką, Nowych Skoszew; czwartego ołtarza na parkingu mieszkańców Byszew, Bogini, Borchówki i Janowa.

5. W poniedziałek 3 czerwca o godzinie siedemnastej na parkingu przy kościele, mobilne centrum badań organizuję badania pod kątem: miażdżycy tętnicy, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w ambulansie diagnostycznym. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

6. Szczególne podziękowania za prace na cmentarzu - ułożenie kostki w głównej alei, dla panów z orkiestry: Łukasza Stano z pracownikami ze swojej firmy, dla Tadeusza Bieleckiego, Jarosława Niewiadomskiego, Jacka Żaromińskiego, Tomasza Stano, Józefa Sołdona, Stefana Żeromińskiego, a także za użyczenie maszyn i transport dla panów: Józefa Kurzejamskiego i Jacka Jóźwiaka, jak również dla firmy Brukland.

7. Dnia 9 czerwca w niedzielę o godzinie 17:30 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy. Wystąpią uczniowie Salezjańskiej szkół muzycznych w Lutomiersk U I zespołu szkół muzycznych imienia Stanisława Moniuszki w Łodzi pod przewodnictwem pana organisty Szymona Holtza.

8. W dniach od 6 do 11 października wraz z par. Z Kalonki organizowana jest pielgrzymka do Međugorje w Bośni i Hercegowinie. Zapisy do 20 VI lista i szczegółowe informacje w zakrystii, koszt 1990zł + 160€ + 120zł (transfer do Modlina i z powrotem) dla grupy minimum 40 osób.

9. Dziękuję rodzicom i dzieciom z I Komunii, a także pani Małgorzacie Kujawiak za przepiękne kompozycje kwiatowe, za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, a także złożony dar 2000 PLN na wieczne lampki przy tabernakulum i ornat na odpust. Dziękuję za przygotowanie dzieci pani katechetce Marzenie Stęcel. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze i cm.