Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela zwykła 20 października 2024r.

20 października 2024Autor: Administrator

1. Dzisiaj również ze względu na Dzień Papieski, który obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu, odbywa się akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas. Dzieci z naszej szkoły wraz z panią katechetką będą rozprowadzały po Mszach św Papieskie Kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

2. W minioną niedzielę na SKC zebrano 1150 PLN, a na Fundację Nowego Tysiąclecia 1220 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dzisiaj o godz. 16:30 Msza św z udziałem osób z grup AA. Po Eucharystii w organistówce otwarty meeting.

4. 17 X o godz. 18:30 w czwartek, w organistówce rozpoczął się cykl spotkań biblijnych na temat pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju. Następne spotkanie również w czwartek 24 X o godz. 18:30.

5. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 20 października 2024 r. Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i kontynuowane będą w różnych duszpasterstwach do 24 października. Codziennie celebrowana będzie Msza św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

6. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w czwartek 31 października o godz. 19.15. Tegoroczne czuwanie zatytułowaliśmy Ja-Ty-Bóg, ponieważ chcemy opowiedzieć na przykładzie wyjątkowych naśladowców Chrystusa o relacjach, jakie każdy z nich tworzy: do samego siebie, do drugiego człowieka i do dobrego Boga. Zapraszamy do tego spotkania z sobą, innymi ludźmi i Bogiem w wieczór przed uroczystością Wszystkich Świętych.

7. Od wtorku 1 października trwają zapisy intencji i wypominków na przyszły rok.

8. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne. Jest też prośba o segregację śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczy czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy pełne kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona. Przy niektórych grobach pojawiły się karty z prośbą o zgłoszenie do kancelarii parafialnej w celu wyjaśnienia statusu grobu - ustalenie dysponenta lub ustalenie opłat. 20% grobów nie posiada ustalonego statusu. Kancelaria parafialna czynna będzie w od poniedziałku do piątku w godz. 18:30 - 19:30 - ze względu na dodatkowe Msze św. o godz. 18:00. Niestety nasiliły się kradzieże kwiatów i zniczy. Proszę o zgłaszanie tych faktów policji. W środę skradziono rower p. Ewie, proszę o pomoc w odnalezieniu.

9. Dziękuję za sprzątania kościoła dwom mieszkankom Warszewic: p. Elżbiecie wraz synami i p. Ewie . W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.