Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela zwykła 6 października 2024r.

6 października 2024Autor: Administrator

1. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu chrztu, bierzmowania i pierwszej Komunii św. Szczegóły  na stronie http://katechumenatlodz.pl. W poniedziałek 7 października 2024 r. rozpoczyna się kolejny cykl spotkań dla par przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Więcej informacji i zgłoszenia na stronie www.domalzenstwa.pl (Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy Bazylice Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi; ul. Ks. Ignacego Skorupki 9; 90-458 Łódź; e-mail: katechumenat@archidiecezja.lodz.pl; koordynator: s. Joanna Truchel CHR tel. 885-555-020; duszpasterz: ks. Piotr Przybysz tel. 519-781-783.)

2. 17 X w czwartek w organistówce rozpocznie się cykl spotkań biblijnych na temat pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju.

3. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Pierwsze spotkanie 12 października o godz. 9.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl.

4. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Proszę o uregulowanie opłat za place grobowe. Jest około 30 % grobów nieopłaconych. Od października pojawią się na nich karty z informacją w sprawie wyjaśnienia danej sytuacji. Przypominam, że sam wywóz śmieci miesięcznie to koszt 3 tys. PLN.

5. W następną niedzielę odbędzie się akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas. Dzieci z naszej szkoły wraz z panią katechetką będą rozprowadzały po Mszach św Papieskie Kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

6. 28 i 29 września była w naszej parafii wizytacja, którą przeprowadził bp Marek Marczak, a wcześniej odbyły się wizytacje ekonomiczna i katechetyczna. Szczegóły zostaną przesłane do parafii w formie dekretu, który należy odczytać wiernym. Dziękuję grupom parafialnym, Radom Parafialnym i wszystkim wiernym, także pielgrzymom za zaangażowanie w sferze duchowej i materialnej w życie naszej Wspólnoty.

7. Ogromne podziękowanie dla Łukasza Frankowskiego za prace przy renowacji ławek. Cały proces trwał miesiąc czasu. Podziękowania dla Anity, Krystyny, Oli, Grzegorza i całej WNMP, a także p. Barbary Sołdon za porządki w organistówce. Podziękowania dla Elżbiety i Sławomira Patora ze Strykowa za pomoc na plebani w porządkach i przy posiłkach. Dziękuję p. Agnieszce Niewiadomskiej i KGW z Byszew za wyroby cukiernicze, Radzie Parafialnej i Przedstawicielom grup za przygotowanie sobotniego spotkania.

8. Od wtorku 1 października trwają zapisy intencji i wypominków na przyszły rok. Proszę wcześniej, a szczególnie w niedzielę wizytacji - 29 09 nie podawać intencji i wypominków.

9. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16:30 Msza św z poświęceniem różańców dzieciom idącym do I komunii św. Po Eucharystii krótkie spotkanie z rodzicami. W następną niedzielę na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych, a po Eucharystii ostatnia w tym roku Procesja Fatimska.

10. Dzisiaj wyruszyła z naszej parafii i parafii w Kalonce pielgrzymka do Medjugorie.

11. Dziękuję za sprzątania kościoła dwom mieszkankom Warszewic. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.