Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela zwykła 13 października 2024r.

13 października 2024Autor: Administrator

1. Dzisiaj z racji na Dzień Papieski odbywa się akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas. Dzieci z naszej szkoły wraz z panią katechetką będą rozprowadzały po Mszach św Papieskie Kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych, a po Eucharystii ostatnia w tym roku Procesja Fatimska.

2. W poniedziałek 14 X Dzień Edukacji Narodowej - tego dnia w czasie nabożeństwa różańcowego modlić będziemy się o Dary Ducha św. dla nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i wszystkich związanych z edukacją.

3. 17 X o godz. 18:30 w czwartek, w organistówce rozpocznie się cykl spotkań biblijnych na temat pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju.

4. 19 X w III sobotę m-ca, na Mszy św o 17:30 będziemy modlić się za chorych i potrzebujących, a po Eucharystii wystawienie NS i dalsze modlitwy.

5. Duszpasterstwo Środowisk Medycznych zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na różaniec i Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 17.30 w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Łodzi (ul. Chochoła 3).

6. Kapelan strażaków województwa łódzkiego zaprasza Strażaków PSP i OSP na VIII pielgrzymkę strażaków do katedry w Łowiczu 19 października 2024 o godz. 11.00.

7. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 20 października 2024 r. Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i kontynuowane będą w różnych duszpasterstwach do 24 października. Codziennie celebrowana będzie Msza św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

8. Od wtorku 1 października trwają zapisy intencji i wypominków na przyszły rok..

9. W następną niedzielę o godz. 16:30 Msza św z udziałem osób z grup AA. Po Eucharystii w organistówce otwarty meeting.

10. Dziękuję za sprzątania kościoła dwom mieszkankom Warszewic: p. Elżbiecie wraz synami i p. Ewie . W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.