Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela zwykła 30 października 2022r.

30 października 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
•  W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, zbiórka ministrantów po Mszy św. O godz. 17:30; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30.

2. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada o godz. 9:00 Msza św. W kościele, o godz. 12:00 Msza św. na cmentarzu poprzedzona procesją z kościoła o godz. 11:30 z wyczytaniem wypominków. Do 8 XI trwać będzie oktawa podczas, której można za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą uzyskać odpust i ofiarować go tylko za zmarłych.

3. 2 listopada w środę o godz 18:00 - w Dzień Zaduszny w dworku w Byszewach zespół Ogniska Muzyki Tradycyjnej w Plichtowie zaśpiewa pieśni, które jeszcze przed kilkudziesięciu laty wybrzmiewały podczas obrzędów pogrzebowych polskiej wsi. Odtworzy ten zwyczaj i zaprosi przybyłych do wspólnego śpiewania i przeżywania repertuaru zadusznego pochodzącego od śpiewaków i śpiewaczek ze Wzniesień Łódzkich i okolic.

4. W parafii w Kalonce za zmarłych muzyków zostanie odprawiona Msza św w sobotę 05 listopada o godz. 18.00, a po niej odbędzie się koncert pani Stanisławy Celińskiej. Ilość miejsc jest ograniczona. Zaproszenia na tę uroczystość można nabywać w cenie 50 zł. u pani Organistki Anny - po Mszy św. lub rezerwować drogą esemesową u ks. Proboszcza Pawła Stołowskiego,

5. Ośrodek Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na VI edycję warsztatów muzycznych w dniach 18-20 listopada 2022 r. Warsztaty poprowadzą: Jakub Tomalak – założyciel i lider zespołu Abba Pater; Katarzyna Młynarska – założycielka oraz wykładowca Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, trener emisji głosu; Marta Ławska-Zawadzka – jedna z wokalistek zespołu TGD. Wyjątkowością tej edycji jest możliwość zapisania się na warsztaty indywidualne z Martą Ławską-Zawadzką. Zapisy trwają do 10 listopada i można ich dokonać poprzez 
link: https://forms.gle/dp3fupKCwVga14gB9

6. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego 3 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.

7. W następna niedzielę 6 listopada na Mszy św o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie książeczek, a po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, wielkiej ilości liści mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze, cm i Rosyjki.