Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła 23 czerwca 2024r.

23 czerwca 2024Autor: Administrator

1. 1 czerwca rozpoczęliśmy Nabożeństwa do Serca Jezusowego - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.

2. Na dzisiejszą niedzielę zostali zaproszeni przedstawiciele grup AA ze Strykowa, Dmosina, Brzezin i Głowna, którzy dadzą świadectwo trwania z Bogiem w trzeźwości, na Mszach św o godz. 09:00 i 12:00. Po Liturgii możliwość spotkania w organistówce.

3. 24 06 w Uroczystość Narodzin św Jana Chrzciciela do naszej parafii przyjadą osoby z Duszpasterstwa Młodzieży AŁ. Po Mszy św. Odbędzie się spotkanie i ognisko w ogrodzie parafialnym za którego pielęgnację i przygotowanie dziękuję panom Zygmuntowi i Jackowi Drozdowiczom.

4. 25 06 we wtorek, zapraszam osoby z Rady Parafialnej i przedstawicieli grup parafialnych na spotkanie do ogrodu parafialnego.

5. W dniach od 6 do 11 października wraz z par. Z Kalonki organizowana jest pielgrzymka do Međugorje w Bośni i Hercegowinie. Zapisy do 20 VI lista i szczegółowe informacje w zakrystii, koszt 1990zł + 160€ + 120zł (transfer do Modlina i z powrotem) dla grupy minimum 40 osób. Przy zapisie na pielgrzymkę wymagana jest zaliczka w wysokości 800zł (40% ceny wycieczki) Pozostała kwota - 1190zł + 120zł - do wpłaty na półtora miesiąca przed wyjazdem Dewizy - 160€ - płatne w dniu wyjazdu Prosimy o informację nt. typu bagażu już przy zapisie na wycieczkę. W przypadku opcji z dodatkowym bagażem, dopłatę należy uiścić razem z zaliczką Prosimy też o przekazanie kserokopii dowodów tożsamości - będzie to przydatne, żeby nie popełnić żadnej "literówki" przy rezerwacji biletów lotniczych

6. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich swoich absolwentów oraz obecnych studentów na przygotowania do Roku Jubileuszowego DA5. Organizowany jest Międzypokoleniowy Chór złożony z dawnych oraz obecnych „Piątkowiczów”. Chętnych do włączenia się w ten element oprawy muzycznej naszego wspólnego jubileuszu zachęcamy do udziału w najbliższej próbie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w budynku Duszpasterstwa.

7. Podziękowania dla Pana Józefa Kurzejamskiego za materiały do budowy sceny za organistówką. Dziękują panom, którzy wczoraj podjęli prace przy budowie sceny: Łukaszowi Stano, Jarosławowi Niewiadomskiemu, Markowi Adamczewskiemu i Jackowi Krasce, a także Józefowi Sołdonowi. W związku Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa przypadającym na okres od 18 lipca (czwartek) do 25 lipca (czwartek) w niedzielę 21 lipca o godz. 12:00 na scenie będzie sprawowana Msza św polowa powiązana z poświęceniem kierowców i pojazdów.

8. W drugą sobotę 13 lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

9. Dziękuję za sprzątania kościoła i kompozycje kwiatowe Mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bogini.