Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła 11 września 2022r.

11 września 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• 13 września we wtorek po Mszy św. O godz. 17:30 - Nabożeństwo Fatimskie
• 14 września święto Podwyższenia Krzyża Św, odpust w kościele farnym w Brzezinach
• 15 września wpomnienie MB Bolesnej
• 16 września wspomnienie św Korneliusza pap i Cypriana bp, męczenników
• 17 września Msza św za chorych w III sob m-ca, a po niej modlitwy o uzdrowienie
• W następną niedzielę, z racji na święto św Stanisław Kostki, zak, patrona dzieci i młodzieży, na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

1. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów dzisiejszego wydarzenia, Starościnie - Pani Edycie Darnowskiej i Staroście - Panu Grzegorzowi Kowalskiemu, Pani Reginie Piątkowskiej jak również Kołu GW z Byszew, za wieniec i scenariusz, a także koordynację działań, Panu Józefowi Kurzejamskiemu i Jakubowi Pawłowskiemu za udostępnienie samochodu i przyczepy na scenę, Pani Małgorzacie Kaplińskiej, Sławomirowi Adamczewskiemu, Zbigniewowi Żeromińskiemu, Elżbiecie Prostańskiej za ozdoby, Panu Adamowi Ciesielskiemu za belki ze słomą, Paniom: Małgorzacie Kujawiak, Joannie Miśkiewicz i Marzenie Stęcel za przepiękne przyozdobienie kościoła, pani dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie stolików i wszelką pomoc, na ręce Druha Prezesa Michała Nowackiego za chleb i wszelką pomoc i służbę naszej OSP przygotowanie toru przeszkód, scholi 18+ i orkiestrze, Panu organiście za muzykę i śpiew w czasie liturgii, służbie liturgicznej

2. Dziękuję za przygotowanie przez WNMP stanowisk do zabawy i loterii, dziękuję za przygotowanie stoisk z poszczególnych miejscowości i przekazanie zebranych pieniędzy: ze Starych Skoszew, Bogini z Głogowcem; Byszew, Janowa i Plichtowa, Moskwy sołectwa i Teodorowa, Moskwy, a także wspólne przygotowanie stoiska orkiestry i strażaków. Dziękuję za przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostały pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony jest kontynuacją parafialnego Odpustu.

3. Zbiórki ministrantów w tym roku szkolnym będą odbywać się w drugie soboty m-ca, po Mszy św o godz. 17:30. Konkurs ministrancki rozpocznie się od pierwszej niedzieli października.

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

5. Od dzisiaj tj 11 września do niedzieli 2 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

6. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów. Dziękuję za służbę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Byszew. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.