Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XV Niedziela zwykła 10 lipca 2022r.

10 lipca 2022Autor: Administrator

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
• 12 lipca wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bp i m
• 13 lipca wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta Pustelników, 
po Mszy św wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie
• 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury bp i dK
• 16 lipca wspomnienie św. NMP z góry Karmel, Na Mszy św wieczornej modlitwy za chorych, a po Eucharystii wystawienie NS i modlitwa za potrzebujących uzdrowienia.
Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. W dniach od 7 do 8 czerwca wraz ze WNMP przeżyliśmy krótkie rekolekcje. Dziękujemy za modlitwę.

2. Zakończono renowację prezbiterium. Zostały uszczelnione okna z witrażami i pomalowane tło tego miejsca. W ubiegłym tygodniu została zainstalowana na szczycie łuku w lampa oświetlająca górną część prezbiterium. Dziękuję za wykonane prace dk Dariuszowi Mroczkowi, a także za wypożyczenie drabiny panu Łukaszowi Stano. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel. Następnym etapem renowacji kościoła będzie odnowienie bocznych kaplic, które zostaną poświęcone Miłosierdziu Bożemu i św. Józefowi.

3. Za dwa tygodnie 24 lipca z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.

4. We wtorek 28 czerwca po Mszy świętej wieczorowej odbyła się zbiórka ministrantów i rozwiązanie konkursu.

5. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Moskwy.