Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie 12 maja 2024r.

12 maja 2024Autor: Administrator

1. 1 maja rozpoczęliśmy Nabożeństwa Majowe - w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. Każdego dnia, w maju, w Janowie przy kapliczce i w Moskwie przy Krzyżu i w Byszewach przy Krzyżu jest śpiewana Litania Loretańska. 16 05 jesteśmy zaproszeni na śpiew Litanii Loretańskiej do Janowa na godz. 18:30.

2. Jutro po Mszy św. O godz. 17:30 odbędzie się Procesja Fatimska.

3. Na Wigilię Zesłania Ducha św. 18 maja w trzecią sobotę m-ca - jesteśmy zaproszeni do par. Nowosolnej. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20:30, Msza św o 23:00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem. Tego dnia będzie sprawowana u nas Msza św. O godz. 17:30 w intencji chorych i potrzebujących.

4. Msza św. Rocznicy I Komunii św. będzie sprawowana w następną niedzielę - w Uroczystość Zesłania Ducha św o godz. 10:30. Natomiast I Komunia św. Zostanie udzieloną dzieciom 26 maja o godz. 10:30.

5. Trwają zapisy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu w dniach: od 17 do 19.05.2024r. Główne miejsce docelowe: Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu. Najstarsze w Polsce Sanktuarium św. Rity. https://sw-rita.pl/ Cel: Udział w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św.Rity w Nowym Sączu; Poznanie atrakcji turystycznych Sądecczyzny; degustacja miodów i produktów pszczelich w Kamiannnej; zapoznanie się z historią pogranicza polska-węgierskiego na przykładzie Muszyny, Piwnicznej Zdroju; Zapoznanie się z postacią św. Kingi i historią Starego Sącza; integracja wspólnoty; zapoznanie się z historią i działalnością Sanktuarium w Kałkowie diec. Sandomierska. Koszt 720 PLN, zaliczka 50 PLN. Zapisy w zakrystii. Opracowanie programu i pielgrzymki i prowadzenie: Bartłomiej Fila – parafianin Sanktuarium św. Rity w Nowym Sączu, pilot wycieczek zagranicznych, przewodnik górski i terenowy małopolski, obecnie kleryk Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń. Kontakt: tel. 606 959 810 bartlomiej.fila@wp.pl

6. Szczególne podziękowania dla druhów: Łukasza Frankowskiego, Jackowi Krasce, Sławomirowi Adamczewskiemu, a także Michałowi Nowackiemu za wyczyszczenie i uszczelnienie rynien na kościelnym dachu.

7. W czwartek 18 kwietnia rozpoczęły się prace porządkowe na parafialnym cmentarzu. Za co dziękuję dn Dariuszowi i jeszcze jednej osobie. Został zebrany i wywieziony gruz, który leżał chyba kilkanaście lat - 15 ton. W poniedziałek 6 maja był porządkowany niezajęty przez groby teren cmentarza - wyrównywanie, wyciąganie i likwidacja pni, zebranie zakopanych śmieci. Teren ten był zaniedbany przez kilkadziesiąt lat. Bardzo proszę o wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników. Proszę o zwracanie uwagi osobom, które postępują niezgodnie z regulaminem cmentarza. W najbliższym czasie planowane jest zamontowanie na cmentarzy lamp z zalaniem hybrydowym, a także wprowadzenie systemu monitoringu. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/.

8. Dziękuję za przepiękne kwiaty, sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą rodzice dzieci z I rocznicy Komunii.