Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Męki Pańskiej - Niedziela Palmowa 24 marca 2024r.

24 marca 2024Autor: Administrator

1. Dzisiejsza Szósta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. O godz. 9:00 rozpoczęcie liturgii przy Krzyżu na placu kościelnym, przy monumencie, odbędzie się błogosławieństwo gałązek (palm), potem wyruszy procesją dookoła kościoła. O godz. 12:00 i 16:30 uroczyste wejście z błogosławieństwem gałązek (palm). Od dzisiaj zasłaniamy krzyże i obrazy. Krzyże pozostają zasłonięte do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, natomiast obrazy aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej

2. TRIDUUM PASCHALNE - Wielki Czwartek - godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której wspomina się ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa oraz Chrystusowe przykazanie miłości. W trakcie liturgii będzie miał miejsce obrzęd umywania nóg na pamiątkę wydarzeń z Wieczernika. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”. Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza święta; wspominamy jedyną Ofiarę Krzyżową naszego Zbawiciela. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 15.00 – Droga Krzyżowa, która poprowadzą dzieci z naszej szkoły i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Osobista adoracja Krzyża jest najważniejszym momentem w tym obrzędzie, za co można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. Ofiary składane na tacę, przeznaczone zostaną na rzecz Ziemi Świętej. Wielka Sobota - Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także modli się i zachowuje post w oczekiwaniu na Jego Zmartwychwstanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 08.00 do 16.00. O godz. 15.00 – II dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Święcenie pokarmów odbywać się będzie w kościele od godz. 8.00 do 13.00 i od godz. 14:00 do 17:00, a w poszczególnych miejscowościach od godz. 09:00 do 13:00. Wigilia Paschalna - Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00, przynieśmy zabezpieczone przed roztopionym woskiem świece. W tym roku procesja rezurekcyjna o godz. 6:00 i Msza św. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze Św: o godz. 9:00 i 12:00. Nie będzie Eucharystii o godz. 16:30

3. W Wielki Wtorek po Mszy św wieczornej około 18:15 będziemy ubierać „Grób Pański” i kaplicę adoracji, zapraszam chętnych do pomocy.

4. Dziękuję za przepiękną, wykonaną ręcznie przez Panie z Koła Gospodyń z Byszew palmę przy głównym ołtarzu.

5. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

6. Podziękowania mieszkańcom za złożone ofiary na ten cel. Podziękowania dla osób z KGW z Byszew i Marzenie Stęcel za przygotowanie poczęstunku dla dwóch grup pielgrzymów odwiedzających w nocy z piątku na sobotę nasze sanktuarium, a także podziękowania scholi 18+ za posługę muzyczną w tym czasie.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Moskwy. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Moskwy.