Ogłoszenia parafialne Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023r.

28 maja 2023Autor: Administrator

• 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15. w Byszewach przy Krzyżu o godz. 20:00 jest śpiewana Litania Loretańska.
• W poniedziałek 29 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - „drugi dzień Zielonych Świąt”. Rozpoczynamy okres zwykły. W środę Międzynarodowy Dzień Dziecka, w modlitwie polecać będziemy wszystkie dzieci. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe W tym tygodniu I czwartek m-ca, modlić będziemy się o nowe, święte i liczne powołania do służby w kościele. W I piątek m-ca, odwiedziny chorych od 9:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W pierwszą sobotę o 17:00 różaniec wynagradzający i recytowana Litania do Serca Pana Jezusa.

1. Dzisiaj przeżywać będziemy uroczystość rocznicy I Komunii Św. o godz. 10:30.

2. W niedzielę 28 maja z racji na 10 lecie chóru DYSONAS odbędzie się koncert w naszym Kościele o godz. 18:00.

3. W przyszłą niedzielę 04 czerwca o godz. 10:30 będzie sprawowana Msza św w czasie której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. W sobotę 3 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a po nim spowiedź dzieci i rodziców.

4. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w Boże Ciało (8 czerwca) w Moszczenicy (amfiteatr przy GOKiS). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz abp Grzegorz Ryś. Zachęcamy ministrantów do aktywnego włączenia się w uwielbienie (zabierzmy ze sobą komże). Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.spotkania.moszczenica.eu

5. Od 16 kwietnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiona zostaje Księga Pamiątkowa związana z przywróceniem Sukni Matce Bożej Skoszewskiej. W pierwszej części księgi mogą wpisywać się dotychczasowi i przyszli ofiarodawcy, którzy przekazali wpłaty pieniężne, ofiary związane z „Tubami Zawierzenia” czy też przekazaną biżuterią i złotem. W drugiej części można wpisywać uwielbienia, dziękczynienia i prośby zanoszone za przyczyną Matki Bożej Skoszewskiej. Księgi nie zabieramy do domu, dokonujemy wpisów na miejscu.

6. Od 4 maja zostały wykonane bardzo solidnie i sprawnie prace na parkingu przed kościołem. Dziękuję Wójtowi i Gminie za tę inwestycję. Pragnę jednocześnie przypomnieć, że na mocy porozumienia z dnia 15 kwietnia 2015r., pomiędzy Gminą Nowosolna a Kurią Łódzką teren parkingu jest użyczony gminie Nowosolna na okres 25 lat. Podpisy pod dokumentem złożyli: Wójt Gminy Nowosolan - Pan Piotr Szcześniak, proboszcz ks. Andrzej Warszewik i dyrektor do spraw ekonomicznych Arch. Łódzkiej - Ks. Paweł Lisowski. Projekt i wykonanie podlegają kontroli: konserwatora zabytków, Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich i archeologa. Wszystkie te instytucje miały wpływ na kształt i funkcjonalność parkingu.

7. Wyrażam wdzięczność za przyozdobienie bram kościoła panom: Jarosławowi Niewiadomskiemu i Markowi Adamczewskiemu, a także za wystrój kościoła paniom Małgorzacie Kujawa i Jej kuzynce Joannie, dziękuję również panu Józefowi Sołdonowi za skoszenie trawy.

8. Dnia 8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie pierwszego ołtarza przy cm parafian z Sierżni, Bartolina, Warszewic, Janinowa i Buczku; drugiego przy remizie OSP: Druhny i Druhów z OSP a także mieszkańców Teodorowa; ołtarza przy szkole: Pracowników Szkoły na czele z Panią Dyrektor Zofią, mieszkańców Starych Skoszew za rzeką, Nowych Skoszew; czwartego ołtarza na parkingu mieszkańców Byszew, Bogini i Janowa.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką i rodzicom dzieci rocznicowych. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy rodzice dzieci pierwszokomunijnych.