Ogłoszenia parafialne XXXIV Niedziela zwykła 26 listopada 2023r.

26 listopada 2023Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, zbiórka ministrantów po Mszy św. O godz. 17:30; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.

1. Dzisiaj zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na suknię Matki Bożej Skoszewskiej. Po Mszy św o godz. 09:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia - można uzyskać odpust zupełny. Od dzisiaj rozpocznie się akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 17 XII włącznie.

2. Dzisiaj Ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD..

3. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. Będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 7 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 15 PLN)

4. 4 grudnia o 17:30 odpust ku czci św. Barbary. Eucharystię poprowadzi i wygłosi homilię ks Stanisław Rękawek, Pallotyn z Łagiewnickiej.

5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.

6. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.

7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 8 grudnia w piątek o godz. 09:00. Poprowadzi je o. Ignacy Kosmana OFMCONV z zakonu ojców franciszkanów konwentualnych w Niepokalanowie, wykładowca homiletyki i autor licznych książek związanych z tą tematyką . W sobotę 9 grudnia będzie dzień spowiedzi od godz. 8:30 i 17:00, w II Niedzielę Adwentu zakończenie rekolekcji.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.