Ogłoszenia parafialne XXXIV Niedziela zwykła 26 listopada 2023r.
W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, zbiórka ministrantów po Mszy św. O godz. 17:30; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.
1. Dzisiaj zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Pieniądze z opłatków i kolędy zostaną przeznaczone na suknię Matki Bożej Skoszewskiej. Po Mszy św o godz. 09:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia - można uzyskać odpust zupełny. Od dzisiaj rozpocznie się akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Serduszka przyczepiamy do prezentu. Torby miłosierdzia i dary z serduszek będzie można składać do 17 XII włącznie.
2. Dzisiaj Ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD..
3. W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. Przez czas Adwentu o godz. 7:15 będą sprawowane Msze św. o Matce Bożej - Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek. Będzie można również nabywać świece Caritas (mała - 7 PLN,, „piramida”, „walec” i „kolumna” po 15 PLN)
4. 4 grudnia o 17:30 odpust ku czci św. Barbary. Eucharystię poprowadzi i wygłosi homilię ks Stanisław Rękawek, Pallotyn z Łagiewnickiej.
5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.
6. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.
7. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się 8 grudnia w piątek o godz. 09:00. Poprowadzi je o. Ignacy Kosmana OFMCONV z zakonu ojców franciszkanów konwentualnych w Niepokalanowie, wykładowca homiletyki i autor licznych książek związanych z tą tematyką . W sobotę 9 grudnia będzie dzień spowiedzi od godz. 8:30 i 17:00, w II Niedzielę Adwentu zakończenie rekolekcji.
8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.
Najnowsze
Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Zwykła 1 lutego 2026r.
Ogłoszenia parafialne III Niedziela Zwykła 25 stycznia 2026r.
Ogłoszenia parafialne II Niedziela Zwykła 18 stycznia 2026r.
Ogłoszenia parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego 11 stycznia 2026r.
Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Bożym Narodzeniu 4 stycznia 2026r.