Ogłoszenia parafialne XXXIII Niedziela zwykła 19 listopada 2023r.

19 listopada 2023Autor: Administrator

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, są one dostępne w kruchcie kościoła. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Akcja trwa do 26 listopada. Tego dnia rozpocznie się w naszej parafii akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Zostaną również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. O godzinie 17:30 odbędzie się na plebani spotkanie związane z dzieleniem się Słowem Bożym, dzieleniem się życiem i sprawami Kościoła. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy członkowie wspólnoty parafialnej: prezbiterzy na czele z proboszczem, wierni uczęszczający do kościoła parafialnego, a jeśli się uda, również ci parafianie, którzy na co dzień nie praktykują w kościele parafialnym, oraz ci, którzy praktykują rzadko lub w ogóle.

3. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na spotkanie poświęcone życiu duchowemu, które organizowane jest w ramach cyklu „Duchowość, to styl życia”. O kobietach, które poszły za Jezusem i duchowości dominikańskiej mówić będzie o. Maciej Biskup OP. Spotkanie, poprzedzone Mszą św. sprawowaną w intencji kobiet o godz. 18.00, odbędzie się 21 listopada o godz. 18.30 w kawiarence kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi

4. 22.11 wspomnienie św Cecylii, dz i m, najlepsze życzenia dla naszej orkiestry, zespołu ze WNMP, scholi i Pana Organisty z racji wspomnienia Ich Patronki. W Ich intencjach będziemy modlić się w czasie Nowenny do MB.

5. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z księżmi opiekunami na Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 25 listopada 2023 r. w łódzkiej archikatedrze. Program: godz. 9.30 – zawiązanie wspólnoty, godz. 10.00 – Msza św., godz. 11.30 – program w Wyższym Seminarium Duchownym, godz. 13.15 – zakończenie.

6. Za tydzień 20 XI zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszach św. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Listy do poszczególnych miejscowości będą w zakrystii. Tego dnia Ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD. Po Mszy św o godz. 09:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt zawierzenia - można uzyskać odpust zupełny.

7. Suknia: KGW

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.