Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela zwykła 6 listopada 2022r.

6 listopada 2022Autor: Administrator

•  9.11 święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, 10.11 wspomnienie św Leona Wielkiego, pap
•  11.11 wspomnienie św Marcina z Tours, bp odpust w Strykowie
•  12.11 wspomnienie św Józafata, bp i m

1. Dzisiaj na Mszy św o godz. 12:00 odbędzie się poświęcenie książeczek, a po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. 11 listopada Święto Niepodległości, Msza św. o godz. 9:00, o godz. 10:15 koncert patriotyczny, o godz. 11:00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny, po niej przemaszerujemy na cmentarz na okolicznościowy apel, dalsza część uroczystości odbędzie się w Szkole Podstawowej, do której przejdziemy w szpalerze.

3. Kuria Archidiecezji Łódzkiej informuje, że abp Grzegorz Ryś udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada br. Niniejszą decyzję należy przekazać wiernym w niedzielę 6 listopada br.

4. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

5. Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza w każdą drugą niedzielę miesiąca na spotkania, które odbywają się w par. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W niedzielę 13 listopada rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w górnym kościele.

6. Łódzkie zaduszki za Żołnierzy Wyklętych odbędą się w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 w niedzielę 13 listopada o godz. 17.30.

7. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z księżmi opiekunami na Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 19 listopada 2022 r. w łódzkiej archikatedrze.

8. Za dwa tygodnie 20 XI zakończenie roku liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla. Na Mszach św. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Tego dnia po Mszy św o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

9. Należą się też podziękowania mieszkańcom Starych Skoszew przy drodze, cmentarzu i z Rosyjki za szczegółowe sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, za przepiękne kwiaty i dekorację. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew za rzeką.