Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela zwykła 12 listopada 2023r.

12 listopada 2023Autor: Administrator

1. VII Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, są one dostępne w kruchcie kościoła. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Akcja trwa do 26 listopada. Tego dnia rozpocznie się w naszej parafii akcja „Drzewko Miłosierdzia”. Zostaną również poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na spotkanie poświęcone życiu duchowemu, które organizowane jest w ramach cyklu „Duchowość, to styl życia”. O kobietach, które poszły za Jezusem i duchowości dominikańskiej mówić będzie o. Maciej Biskup OP. Spotkanie, poprzedzone Mszą św. sprawowaną w intencji kobiet o godz. 18.00, odbędzie się 21 listopada o godz. 18.30 w kawiarence kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi

3. Duszpasterstwo Ministrantów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kandydatów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z księżmi opiekunami na Dzień Jedności Służby Liturgicznej Ołtarza, który odbędzie się 25 listopada 2023 r. w łódzkiej archikatedrze. Program: godz. 9.30 – zawiązanie wspólnoty, godz. 10.00 – Msza św., godz. 11.30 – program w Wyższym Seminarium Duchownym, godz. 13.15 – zakończenie.

4. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne. Jest też prośba o segregację śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczy czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy pełne kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

5. Podziękowania dla Wszystkich, którzy wzięli udział parafialno-gminnych uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości. Podziękowania dla pani Ewy Kowalskiej za posprzątanie dużej ilości liści, także dla pani Małgorzaty Kujawiak za piękne kompozycje kwiatowe

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła i przekazane 220 PLN na suknię MBS, mieszkańcom Warszewic. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.