Ogłoszenia parafialne XXXI Niedziela zwykła 5 listopada 2023r.

5 listopada 2023Autor: Administrator

1. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Ksiądz Kardynał chce podzielić się doświadczeniami z obrad synodalnych i odpowiedzieć na pytania, które będzie można zadać w trakcie spotkania. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z dokumentem końcowym pierwszej sesji synodu, który znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w archikatedrze łódzkiej.

2. Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia 9 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.

3. W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny. W naszej Gminie uroczystości rozpoczną się o godz 11:00 Mszą św w intencji Ojczyzny, o godz. 12:00 na schodach przed kościołem odśpiewamy hymn państwowy , następnie około 12:15 przejdziemy na cmentarz, część artystyczna o godz. 13:15 w SP w Starych Skoszewach. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem

4. 11 listopada na godz. 17:00 razem z ks Pawłem zapraszamy na plebanię w Starych Skoszewach na spotkanie po pielgrzymce do Ziemi Świętej.

5. Zapraszamy na spotkanie pt. „Sama, ale nie samotna” dedykowane kobietom do 40 roku życia poszukującym swojej drogi życiowej, które odbędzie się 25 listopada 2023 r. w dolnym kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (Nawrot 104) o godz. 10.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., to której będzie czas na spotkanie przy kawie, rozmowy czy zadawanie pytań. Na wydarzenie zapraszają osoby konsekrowane z Oriońskiego Instytutu Świeckiego.

6. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne. Jest też prośba o segregację śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczy czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy pełne kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

7. Dzisiaj na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Eucharystii, w kościele spotkanie z rodzicami.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła, terenu wokół kościoła, podlanie kwiatów mieszkańcom Warszewic. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.