Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła 29 października 2023r.

29 października 2023Autor: Administrator

W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele, zbiórka ministrantów po Mszy św. O godz. 17:30; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00. W I niedzielę m-ca po Mszy św. O godz. 9:00 wystawienie NS i adoracja.

1. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada o godz. 9:00 Msza św. W kościele, o godz. 12:00 Msza św. na cmentarzu poprzedzona procesją z kościoła o godz. 11:30 z wyczytaniem wypominków. Do 8 XI trwać będzie oktawa podczas, której można za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą uzyskać odpust i ofiarować go tylko za zmarłych. 2 listopada w czwartek - w Dzień Zaduszny, msze św. O godz. 9:00 i 17:30.

2. W parafii w Nowosolnej za zmarłych muzyków zostanie odprawiona Msza św w sobotę 04 listopada o godz. 18.00, a po niej odbędzie się koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej Ilość miejsc jest ograniczona. Zaproszenia na tę uroczystość można nabywać w cenie 50 zł. W zakrystii, szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem

3. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne. Jest też prośba o segregację śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczy czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy pełne kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35

5. Dziękuję za modlitwę w intencji młodzieży, która przystąpiła do bierzmowania w naszej parafii. bp Ireneusz Pękalski udzielił tego sakramentu 31 osobom. Podziękowania dla osób pomagającym przy bierzmowaniu: Paniom - Elżbiecie Patora i Marzenie Stęcel również paniom z KGW z Byszew - Urszuli Jóźwiak, Iwonie Koperniak i Edycie Adamczewskiej - również za złożony na suknię dar 300PLN. Podziękowania za dostarczone produkty Paniom: Joannie Rutkowskiej i Ewie Kowalskiej, rodzicom i panu Sławomirowi Patora za sprzątanie liści i terenu wokół kościoła. Na ręce diakona Dariusza, Podziękowania - służbie liturgicznej, panu organiście Wincentemu. Szczególne podziękowania dla nauczycieli, wychowawców i katechetów na ręce Pani Dyrektor Zofii Okońskiej za wytrwałe prowadzenie procesu wychowawczego i edukacyjnego dzieci i młodzieży. Od rodziców i i młodzieży dla parafii przekazano zielony ornat, a także „calicem ubi” również koloru zielonego, również 400 PLN na suknię. Dziękuję Pani Małgorzacie Kujawą za kompozycje z anturium sfinansowanych przez bierzmowanych.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św o godz. 16:30 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Po Eucharystii, w kościele spotkanie z rodzicami.

7. Podziękowania dla dzisiejszych jubilatów Państwa Bożeny i Macieja Sołdonów przede wszystkim za dar dla naszego sanktuarium - tabernakulum, jak również za kompozycje kwiatowe z amarylisami i różami.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzicom bierzmowanej młodzieży. W następnej kolejności we wt wieczorem podejmą mieszkańcy Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.