Ogłoszenia parafialne XXX Niedziela zwykła 23 października 2022r.

23 października 2022Autor: Administrator

•  28 października święto św. Szymona i Judy Tadeusza, app.

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30.

2. W niedzielę 23 października po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Warunkiem przyjęcia sakramentów - I komunii czy bierzmowania jest uczestniczenie kandydatów w katechezie szkolnej.

3. W Dzień Papieski na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano 992 PLN. Bóg zapłać ofiarodawcom

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia. Jest też prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczów czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, wielkiej ilości liści mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Starych Skoszew przy drodze, cm i Rosyjki.