Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela zwykła 15 października 2023r.

15 października 2023Autor: Administrator

• 01 10 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 16:00.

1. 15 października to szczególny dzień dla każdego stypendysty Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, aby móc odwdzięczyć się za dobro, którego doświadcza wciągu całego roku. Młodzi ludzie dokładają wszelkich starań oraz z całych sił chcą uczcić XXIII Dzień Papieski pod hasłem “Św. Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. Tego dnia w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka na rzecz programu stypendialnego, który od ponad 20 lat wspiera zdolną i niezamożną młodzież.

2. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości 1).

4. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes). Załączone formularze ankiety należy wypełnić w dniu 22 października i przesłać je do 30 października do Wydziału Duszpasterstwa.

5. Od jutrzejszego dnia będzie montowane przez mistrza Janusza Koprowskiego nowe tabarnakulum. Jest to dar - wotum wdzięczności dla naszego sanktuarium od Macieja i Bożeny Sołdonów z racji 40 rocznicy ślubu.

6. 19 X o godz. 19:00 w naszym sanktuarium rozpocznie się skupienie duchownych z naszego dekanatu. Proszę o modlitwę w intencji duchownych z dekanatu brzezińskiego.

7. 20 X o godz. 18:30 próba w kościele dla kandytatów do sakramentu bierzmowania

8. 21 X przypada III sobota m-ca, z tej racji na Mszy św. o godz. 17:30 będziemy modlić się za chorych i potrzebujących, po Eucharystii modlitwy w intencji chorych przy wystawionym NS.

9. 40-sta Łódzka Gromada Zuchów, zaprasza chłopców klas 1-4 szkoły podstawowej na swoje zbiórki w najbliższą niedzielę tj. 22 października pod parafią w Starych Skoszewach w godzinach 17:30-19:30".

10. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Teodorowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Jaroszek.