Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela zwykła 9 października 2022r.

9 października 2022Autor: Administrator

•  13 października wspomnienie bł Honorata Koźmińskiego, zak, tego dnia po Mszy św o 17:30 procesja fatimską dlatego nie będzie różańca o godz. 17:00. Zapraszam na to nabożeństwo szczególnie osoby należące do Kół Różańcowych
•  14 października Dzień Edukacji Narodowej, na Różańcu i na Mszy św o godz. 17:30 będziemy modlić za wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, za uczniów i ich rodziców, a także za wszystkich odpowiedzialnych za edukację.
•  15 października Msza św za chorych, po niej wystawienie NS i modlitwy za chory.

1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziców, którzy doświadczyli dramatu śmierci nieurodzonego dziecka do Sanktuarium Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) na wspólną modlitwę w Dniu Dziecka Utraconego – 15 października o godz. 15.00. W programie: koronka, Msza św., adoracja i zawierzenie dzieci Bożemu Miłosierdziu. Będzie również możliwość wpisania imienia dziecka do Księgi Dziecka Utraconego.

2. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 16 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 20 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości

4. W następną niedzielę Dzień Papieski, tego dnia przeżywać będziemy 45 rodzicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, który przyjął imię Jan Paweł II, z tej racji odbędzie się zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

5. W niedzielę 23 października po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Warunkiem przyjęcia sakramentów - I komunii czy bierzmowania jest uczestniczenie kandydatów w katechezie szkolnej.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia. Jest też prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczów czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.