Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela zwykła 8 października 2023r.

8 października 2023Autor: Administrator

• 01 10 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 16:00.

1. 13 października ostatnia w tym roku procesja fatimska po Mszy św. Sprawowanej O godz. 17:30. Po procesji fatimskiej o godz. 19:00 próba przed bierzmowaniem, które w naszej parafii odbędzie się 28 X o godz. 12:00.

2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu): godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego; godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina; godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej; godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników; – koncert; godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

3. W tym roku Kościół Środowisk Twórczych przeżywa Jubileusz 30-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy 14 października 2023 r. o godz. 17.00 do Kościoła Środowisk Twórczych na Mszę św. dziękczynną, której przewodniczyć będzie kard. Grzegorz Ryś, a o godz. 20.00 nastąpi premiera Teatru Logos „Rozmowy z diabłem – wielkie kazanie ks. Bernarda” Leszka Kołakowskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Nowym. Szczegółowy program obchodów na stronie www.eck.wlodzi.com

4. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

5. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i comunicantes). Załączone formularze ankiety należy wypełnić w dniu 22 października i przesłać je do 30 października do Wydziału Duszpasterstwa.

6. Zapraszamy do udziału w I archidiecezjalnym konkursie piosenki religijnej „Cecyliada – Wolbórz 2023” w Wolborzu. Przedszkolaki, uczniowie, grupy formalne i nieformalne, zespoły, schole, chóry, soliści, duety i seniorzy są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w Kolegiacie Wolborskiej 21 października od godz. 10.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w karcie zgłoszenia.

7. Podziękowania dla ofiarodawców na suknię. Bardzo dziękuję za udział w nabożeństwach różańcowych rodzicom i dzieciom z naszej szkoły

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Teodorowa.