Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła 29 września 2024r.

29 września 2024Autor: Administrator

1. Wtorek był ostatnim dniem zbiorki w naszej OSP darów dla powodzian Z wtorku na środę w nocy wyjechał drugi transport z darami.
Do puszek przed kościołem na ten cel zebrano 5 712,92 PLN które przelałem 26 09 2024r.

2. Przygotowanie do sakramentów: pierwszej spowiedzi, Komunii św. odbywa się poprzez rodzinę, uczestniczenie w katechezie szkolnej i spotkaniach liturgiczno-formacyjnych w parafii. Nie ma możliwości, aby dzieci i młodzież przystąpiły w naszej parafii do tych sakramentów nie chodząc na katechezę. Do końca września trwają zapisy do I Komunii św.

3. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi rozpoczną się w sobotę 5 października o godz. 12.00 w Parku „Wenecja” im. Juliusza Słowackiego (przy ul. Pabianickiej), gdzie św. Faustyna, podczas zabawy tanecznej, miała pierwsze objawienie. Zostanie tam wykonany największy, jak planujemy, taniec „belgijka”, do którego zapraszamy w sposób szczególny młodzież. Po tańcu nastąpi „bieg po sens” do łódzkiej katedry, tak jak zrobiła to 100 lat temu Helena Kowalska. Po dotarciu do katedry o godz. 13.00 uwielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, odmówimy Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu oraz wysłuchamy konferencji na temat powołania chrześcijańskiego. Następnie o godz. 14.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny ul. Piotrkowską do kościoła pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości, gdzie celebrowana będzie około godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.

4. Prowadzone są prace dokumentujące straty jakich doznały parafie Diecezji Łódzkiej w czasie II wojny światowej. Wszystkich, którzy posiadają informacje dotyczące dziejów budynków kościelnych i znajdujących się w nim sprzętów, które zaginęły lub zostały zniszczone w czasie II wojny światowej, prosimy o przekazanie tych informacji, zdjęć lub rysunków Księdzu Proboszczowi lub przesłanie ich do Archiwum Diecezjalnego w Łodzi (90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3, e-mail: archiwum@archidiecezja.lodz.pl, tel. 42 66-48-749).

5. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 Tego dnia spotkaliśmy się na modlitwie przy krzyżu na dolnym parkingu. Niestety była bardzo mała liczba osób, wspomogli nas ministranci, którzy mieli zbiórkę.

6. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Proszę o uregulowanie opłat za place grobowe. Jest około 30 % grobów nieopłaconych. Od października pojawią się na nich karty z informacją w sprawie wyjaśnienia danej sytuacji. Przypominam, że sam wywóz śmieci miesięcznie to koszt 3 tyś PLN.

7. 28 i 29 września jest w naszej parafii wizytacja, którą prowadzi bp Marek Marczak.

8. Ogromne podziękowanie dla Łukasza Frankowskiego za prace przy renowacji ławek. Cały proces trwał miesiąc czasu. Podziękowania dla Anity, Krystyny, Oli, Grzegorza i całej WNMP, a także p. Barbary Sołdon za porządki w organistówce. Podziękowania dla Elżbiety i Sławomira Patora ze Strykowa za pomoc na plebani w porządkach i przy posiłkach. Dziękuję p. Agnieszce Niewiadomskiej wyroby cukiernicze, Radzie Parafialnej i Przedstawicielom grup za przygotowanie wczorajszego spotkania.

9. Od wtorku 1 października będą prowadzone zapisy intencji i wypominków na przyszły rok. Proszę wcześniej, a szczególnie w niedzielę wizytacji - 29 09 nie podawać intencji i wypominków.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16:30 Msza św z poświęceniem różańce dzieciom idącym do I komunii św. Po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

11. Jeśli są pytania związane z pielgrzymką do Medugorje p.Wojciech prosił o kontakt z biurem.

12. Dziękuję za sprzątania kościoła i kwiaty mieszkańcom Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Warszewic.