Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła 28 września 2025r.
1. Od 31 sierpnia do 28 września trwały w zakrystii zapisy kandydatów - dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Warunkiem wpisania na listę jest podpisanie deklaracji przez rodziców (opiekunów) i dziecko, dotyczącej uczestnictwa od następnego semestru w drugiej godzinie religii, prowadzonej przy parafii, a także wspólnego stroju liturgicznego. Do dzisiejszej niedzieli trwały również zapisy do sakramentu bierzmowania, również związane z podpisaniem odpowiedniej deklaracji. Od środy - 1 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok. Tego dnia rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedziele o godz. 16:00.
2. W ubiegłą niedzielę odbyło się nasze parafialne święto dziękczynienia - „Parafiada”. Dziękuję za pomoc druhnom i druhom z OSP Stare Skoszewy, pani Dyrektor i całej Szkole, WNMP za przygotowanie toru o świętych i licznych zabaw dla dzieci i dorosłych, za przygotowanie stoisk: KGW ze Starych Skoszew, KGW z Byszew wraz z Plichtowem, Janowem i orkiestrą, KGW z Moskwy i KGW z Dobieszkowa. DJ „Ciosu” i DJ „WS” zapewnili nam wspaniałą zabawę za co składam ogromne podziękowania.
3. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Tego dnia spotkamy się w tym czasie przy krzyżu na parkingu, aby wspólnie, jak co roku włączyć się w modlitwę.
4. Dzisiaj na Mszy św. O godz. 16:30 będzie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii, a także poświęcenie pierwszoklasistom przyborów szkolnych. Po Eucharystii zebranie z rodzicami.
5. Od 5 października br. rozpocznie się nowy cykl spotkań biblijnych - Liturgia Eucharystyczna. Pierwsze z trzech spotkań ma tytuł: „Pascha Jezusa - a żydowski seder paschalny”. Początek spotkania w organistówce o godz. 17:30. Następne spotkania w niedziele 19 i 26 października br. Poprowadzą je Marta i Jarek.
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 19 października br. Rozpocznie się Mszą św o godz. 16:30, a po Niej spotkanie organizacyjno-formacyjne.
7. Centrum Służby Rodzinie zaprasza na bezpłatne i dyskretne dyżury specjalistów. Jeśli przeżywasz kryzys, trudności rodzinne lub osobiste, psycholog i terapeuta czekają w każdą środę i czwartek w godz. 16.00-19.00 przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi. To pierwszy, niezobowiązujący krok, by uzyskać wsparcie. Dyżury realizowane są dzięki wsparciu Fundacji Służby Rodzinie „NADZIEJA”.
8. W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 16:45, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 6:45, jest lista na zapisy. W I sobotę m-a: Różaniec wynagradzający NSM o godz. 17:00
9. Dziękuję za sprzątania kościoła mieszkańcom Janinowa i Buczku. W następnej kolejności, służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.
Najnowsze
Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2026r.
Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2026r.
Święty Bit
Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2026r.
Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkanocna 12 kwietnia 2026r.