Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła 25 września 2022r.

25 września 2022Autor: Administrator

•  29 września 2022 Święto św. świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
•  30 września 2022 Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
•  01 października Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła. Tego dnia rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę i święta o godz. 16:00

1. Dzisiaj po Mszy św o godz 9:00 wyrusza PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny 25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK). Msze św 25 09 o godz. 12:00 i 16:30 będzie sprawował ojciec Adrian z zakonu Paulinów. W poniedziałek o godz. 17:30 liturgia Słowa, Wystawienie NS litania do św. Józefa, Komunia św. Błogosławieństwo; we wtorek o godz. 17:30 - Droga Krzyżowa, Komunia św., błogosławieństwo; w środę o godz. 17:30 - wystawienie NS, Nowenna do MB Nieustającej pomocy, Komunia św. Błogosławieństwo; we czwartek o godz. 17:30 Nabożeństwo Eucharystyczne, Komunia św. I błogosławieństwo. Nabożeństwa poprowadzi Diakon Stały - Dariusz Mroczek.

2. Dzisiaj w Kalonce o godz. 12:15 suma odpustowa z racji wspomnienia w piątek św. Ojca Pio.

3. „Koronka na ulicach”, jak co roku, zgromadzi nas na modlitwie przy Krzyżu na dole parkingu dnia 28 września w środę o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

4. Do niedzieli 2 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Osoby spoza naszej parafii proszę o dostarczenie zgody od księży proboszczów na udzielenie sakramentów poza własną parafią. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

5. W niedzielę 2 października na Mszy św o godz. 12:00 poświęcenie Różańców, a po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św.

6. Dziękuję sprzątanie kościoła w czwartek i terenu wokół kościoła mieszkańcom Warszewic wraz z paniami z Ukrainy. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.