Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela zwykła 2 października 2022r.

2 października 2022Autor: Administrator

•  4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zak, odpust u Franciszkanów w Brzezinach
•  5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
•  7 października wspomnienie NMP Różańcowej,
W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy.
Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę i święta o godz. 16:00

1. Dziękuję za modlitwę w intencji PIELGRZYMKI NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny 25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK). Dziękuję i Diakon owi Stałemu - Dariuszowi Mroczkowi i panu Wincentemu - organiście za poprowadzenie Nabożeństw. Z pielgrzymką związane jest przywiezienie z Wilna kopi z oryginalnego Obrazu Jezusa Miłosiernego, która zostanie zawieszona w transepcie po prawej stronie.

2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października. Program: godz. 10.15 – powitanie pielgrzymów; godz. 10.30 – konferencja; godz. 11.00 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej; godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego; godz. 13.30 – posiłek dla wszystkich uczestników; – koncert; godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

3. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w środę 5 października o godz. 18.00 w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie abp Grzegorz Ryś, wyruszy ul. Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

4. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów na Mszę św. sprawowaną 8 października o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego, która rozpocznie nowy rok formacji duchowej.
5. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

6. W niedzielę 2 października na Mszy św o godz. 12:00 poświęcenie Różańców, a po Eucharystii spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Sierżni. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Sierżni.