Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela zwykła 22 września 2024r.

22 września 2024Autor: Administrator

1. We wtorek ostatni dzień zbiorki w naszej OSP od godziny 16:00 do 20:00, w poniedziałek też w tych godzinach. Z wtorku na środę w nocy wyjeżdża drugi transport z darami.
Zbieramy: - środki czyszczące w tym do dezynfekcji i odkażania - łopaty, szpadle, szczotki, ściągaczki do wody - rękawice gumowe - osuszacze - nagrzewnice. Wody oraz żywności na ten moment nie przyjmujemy, gdyż magazyny są zapełnione tego typu asortymentem

2. Przygotowanie do sakramentów: pierwszej spowiedzi, Komunii św. odbywa się poprzez rodzinę, uczestniczenie w katechezie szkolnej i spotkaniach liturgiczno-formacyjnych w parafii. Nie ma możliwości, aby dzieci i młodzież przystąpiły w naszej parafii do tych sakramentów nie chodząc na katechezę. Do końca września trwają zapisy do I Komunii św.

3. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi rozpoczną się w sobotę 5 października o godz. 12.00 w Parku „Wenecja” im. Juliusza Słowackiego (przy ul. Pabianickiej), gdzie św. Faustyna, podczas zabawy tanecznej, miała pierwsze objawienie. Zostanie tam wykonany największy, jak planujemy, taniec „belgijka”, do którego zapraszamy w sposób szczególny młodzież. Po tańcu nastąpi „bieg po sens” do łódzkiej katedry, tak jak zrobiła to 100 lat temu Helena Kowalska. Po dotarciu do katedry o godz. 13.00 uwielbimy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, odmówimy Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu oraz wysłuchamy konferencji na temat powołania chrześcijańskiego. Następnie o godz. 14.30 wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny ul. Piotrkowską do kościoła pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości, gdzie celebrowana będzie około godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.

4. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie, a także za powodzian. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Tego dnia spotkamy się na modlitwie przy krzyżu na dolnym parkingu.

5. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Proszę o uregulowanie opłat za place grobowe. Jest około 30 % grobów nieopłaconych. Od października pojawią się na nich karty z informacją w sprawie wyjaśnienia danej sytuacji. Przypominam, że sam wywóz śmieci miesięcznie to koszt 3 tyś PLN.

6. 28 i 29 września będzie w naszej parafii wizytacja, którą przeprowadzi bp Marek Marczak.

7. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym na skutek powodzi w południowo-zachodniej części Polski

8. Podziękowanie dla panów, którzy wczoraj zamontowali ławki: Jana Nockowskiego, Sławomira Adamczewskiego, Zygmunta Drozdowicza, Wincentego Musiał, dn Dariusza. Trwa proces utwardzania lakieru dlatego w dzisiejszą niedzielę są niedogodności związane z ilością miejsc siedzących.

9. Podziękowania dla uczestników 1 rajdu szlakiem Powstania Styczniowego i bitwy pod Dobieszkowem: uczniom szkół z Bratoszewic, Stow. Przyjaciół Dobieszkowa i okolic, przedstawicielom Legionistów - Piłsudczyków, KGH z Dobieszkowa, Gminie Nowosolna i Gminie Stryków za patronat nad rajdem, jak również zasponsorowanie pamiątkowych koszulek i niezawodnym Druhom z OSP Skoszewy za opiekę medyczną i obsługę rajdu.

10. Od wtorku 1 października będą prowadzone zapisy intencji i wypominków na przyszły rok. Proszę wcześniej, a szczególnie w niedzielę wizytacji - 29 09 nie podawać intencji i wypominków.

11. Dzisiaj o godz. 11:30 suma odpustowa w Kalonce

12. Jeśli są pytania związane z pielgrzymką do Medziugorie p.Wojciech prosił o kontakt z biurem.

13. Dziękuję za sprzątania kościoła mieszkańcom Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Jaroszek.