Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela zwykła 18 września 2022r.

18 września 2022Autor: Administrator

•  21 września 2022 Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
•  23 września 2022 Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, a 25 wrzenia o godz.12:15 odpust w Kalonce
• Dzisiaj z racji na święto św Stanisław Kostki, zak, patrona dzieci i młodzieży, na Mszy św. O godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

1. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin na Jasną Górę, organizowaną pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”. Rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę 24 września o godz. 15.30 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Centralna Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich sprawowana będzie w niedzielę 25 września o godz. 11.00. Szczegółowy program na plakacie.

2. Kapelan Strażaków zaprasza na VI. Pielgrzymkę Strażaków Archidiecezji Łódzkiej i Województwa Łódzkiego do Bazyliki Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, która odbędzie się 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Wiesława Meringa.

3. Zbiórki ministrantów w tym roku szkolnym będą odbywać się w drugie soboty m-ca, po Mszy św o godz. 17:30. Konkurs ministrancki rozpocznie się od pierwszej niedzieli października.

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN. Msze św 25 09 o godz. 12:00 i 16:30 będzie sprawował ojciec Adrian z zakonu Paulinów.

5. Od dzisiaj tj 11 września do niedzieli 2 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

6. Dziękuję za piękne kwiaty i sprzątanie kościoła w czwartek rodzicom i młodym ze ślubów. Dziękuję za służbę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Warszewic wraz z paniami z Ukrainy.