Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela zwykła 22 października 2023r.

22 października 2023Autor: Administrator

• 01 10 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 17:00, w niedzielę o godz. 16:00.

1. Zostało zamontowane przez mistrza Janusza Koprowskiego nowe tabernakulum. Jest to dar - wotum wdzięczności dla naszego sanktuarium od Macieja i Bożeny Sołdonów z racji 40 rocznicy ślubu.

2. Dziękuję za modlitwę w intencji duchownych z dekanatu brzezińskiego.

3. 27 X o godz. 18:30 spowiedź w kościele dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Następnego dnia o godz. 12:00 bp Ireneusz Pękalski udzieli tego sakramentu 31 osobom.

4. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35

5. 15 października na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zebrano 1500 PLN. Bóg zapłać za złożone ofiary

6. Podejmujemy wiele prac porządkowych przy grobach naszych zmarłych. Postarajmy się również zadbać o groby opuszczone i miejsca na alejach, aby uprzątnąć liście i rzeczy zbędne. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony - zielony znacznik pod zdjęciem, oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma, najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone lub uaktualnione. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem. Do lipca przyszłego roku nie będą naliczane opłaty za ubiegłe lata. Są groby, których stan własności i opłaty nie są uregulowane od kilkudziesięciu czy kilkunastu lat, jeśli Ktoś ma wątpliwości, to chętnie sprawdzimy i wyjaśnimy zaistniałą sytuację.

7. Podziękowania dla ofiarodawców na suknię.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą osoby związane z udzieleniem sakramentu bierzmowania.