Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela zwykła 16 października 2022r.

16 października 2022Autor: Administrator

•  17 października Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
•  18 października Święto św. Łukasza, ewangelisty na Mszy św o godz. 17:30 będziemy modlić za wszystkich związanych z opieką i medyczną i służbą zdrowia
•  20 października wspomnienie św. Jana Kantego, pr
•  22 października wspomnienie św Jana Pawła II.

1. Dzisiaj Dzień Papieski, tego dnia przeżywamy 44 rodzicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, który przyjął imię Jan Paweł II, z tej racji odbędzie się zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

2. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 16 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 20 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości

4. W niedzielę 23 października po Mszy św o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Warunkiem przyjęcia sakramentów - I komunii czy bierzmowania jest uczestniczenie kandydatów w katechezie szkolnej.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Proszę o uporządkowanie grobów oraz ich otoczenia. Jest też prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników - liści, zniczy i sztucznych kwiatów na miejsca wyznaczone. Proszę o posprzątanie złużytych zniczów czy wkładów, które za niektórymi grobami stoją w ogromnej ilości i są niewykorzystywane, a stanowią zagrożenie. Proszę też, aby wysypywać odpady z reklamówek, toreb jednorazowych i worków i wrzucać puste worki z tworzywa sztucznego do kontenera z plastikiem. W miesiącu są dwa, a czasem nawet trzy kontenery. Prawda jest taka, że zmarli i sam cmentarz odpadów nie wytwarza. Jedyne śmieci z cmentarza to liście. Reszta to wszystko to, co przynosimy na groby zmarłych. Przypominam, że za opiekę i estetyczny wygląd grobu odpowiada rodzina zmarłego lub osoba przez nią upoważniona.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła, wielkiej ilości liści mieszkańcom Bartolina. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bartolina.