Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela zwykła 17 września 2023r.

17 września 2023Autor: Administrator

1. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów parafialno-gminnego święta dziękczynienia. Starościnie - Pani Renacie Balcerak i Staroście - Panu Adamowi Ciesielskiemu, Pani Reginie Piątkowskiej jak również Kołu GW z Byszew, za wieniec i scenariusz, a także koordynację działań. Sołtysom, Druhnom i Druhom z OSP w Lipinach i Starych Skoszewach wszelką pomoc,, Paniom: Małgorzacie Kujawiak za przepiękne przyozdobienie kościoła, pani dyrektor Zofii Okońskiej i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc, a także przepiękne występy dzieci, służbę Panu organiście za muzykę i śpiew w czasie liturgii, służbie liturgicznej, Byszewianom, wszystkim , którzy przygotowali stoiska, wszystkim pracownikom Centrum w Plichtowie, Wójtowi - Piotrowi Szcześniakowi, przewodniczącej Rady Gminy - Pani Małgorzacie Kamińskiej-Bruszewskiej – i pracownikom gminy Nowosolna.

2. Dzisiaj nasz parafialny piknik nawiązujący do odbywającej si przed laty - „parafiady”. Rozpoczęcie o godz. 13:15. Na pikniku wystąpią: orkiestra z naszej parafii, zespół Ługowianka z programem, a następnie tańce poprowadzi DJ CIOSU i DJ DDR. Zostali zaproszeni również na nasz piknik parafianie ze Strykowa wraz z księżmi, a także z Kalonki z księdzem Pawłem.

3. Na Mszy św. O godz. 12:00 pierwszoklasistom i zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne, będziemy również modlić się za dzieci i młodzież z racji przypadającego jutro święta ich patrona - św. Stanisława Kostki

4. Od niedzieli 10 września do niedzieli 1 października będą trwały w zakrystii zapisy, uczęszczających na lekcje katechezy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 1 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok. Proszę bardzo dokładnie prześledzić terminy różnego rodzaju rocznic, ponieważ w ostatnim czasie na zamówione dodatkowe intencje nie pojawiły się osoby zainteresowane. Wobec tego nie będę przyjmował dodatkowych intencji „z poza parafii”.

5. Od poniedziałku 18 09 2023 r. Rozpoczną się prace renowacyjne na głównej alei cmentarza. Zostanie położona nowa kostka do pierwszego skrzyżowania od bramy głównej. To drugi etap prac. Trzeci etap rozpoczniemy wspólnie z parafianami z orkiestry.

6. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem.

7. Przez cały wrzesień proszę liderów poszczególnych grup o podawanie terminów spotkań czy prób, aby stworzyć grafik funkcjonowanie pomieszczeń w organistówce.

8. Podziękowania dla orkiestry za przekazanie 3K PLN na suknię MB Skoszewskiej i parafianinowi z Bogini za przekazanie 7K PLN.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i piękne kwiaty mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku.