Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela zwykła 8 września 2024r.

8 września 2024Autor: Administrator

1. Nasze parafialno-gminne święto dziękczynienia - „Dożynki” odbędą się dzisiaj 08 09 2024. Msza św w Kalonce o 13:30, a po niej korowód do Centrum w Plichtowie. Szczegóły są na plakatach przed kościołem. Tego dnia nie będzie u nas Mszy św o 16:30..

2. Przygotowanie do sakramentów: pierwszej spowiedzi, Komunii św. odbywa się poprzez rodzinę, uczestniczenie w katechezie szkolnej i spotkaniach liturgiczno-formacyjnych w parafii. Nie ma możliwości, aby dzieci i młodzież przystąpiły w naszej parafii do tych sakramentów nie chodząc na katechezę. Do końca września trwają zapisy do I Komunii św.

3. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej lub facebookowej (https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/).

5. Z inicjatywy ks. kard. Grzegorza Rysia powstaje w naszej Archidiecezji Szkoła Liturgii. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Wykłady będą się odbywać w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, w formie comiesięcznych zjazdów od września do czerwca. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.szkolaliturgii.pl.

6. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

7. Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom przypada 10 września. Z tej racji Duszpasterstwo i Strefa wsparcia Papageno Team zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji osób w kryzysie samobójczym oraz dotkniętych żałobą po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Eucharystia celebrowana będzie w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi (ul. Chochoła 3) o godz. 18.00.

8. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

9. Proszę do naszego kościoła nie przynosić lilii. Pyłki tych kwiatów strasznie i nieodwracalnie brudzą obrusy, z których plam nie można zlikwidować. W ten sposób został zniszczony obrus odpustowy.

10. W poniedziałek 6 maja był porządkowany niezajęty przez groby teren cmentarza - wyrównywanie, wyciąganie i likwidacja pni, zebranie zakopanych śmieci. Teren ten był zaniedbany przez kilkadziesiąt lat. Bardzo proszę o wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników. Proszę o zwracanie uwagi osobom, które postępują niezgodnie z regulaminem cmentarza. W najbliższym czasie planowane jest zamontowanie na cmentarzy lamp z zalaniem hybrydowym, a także wprowadzenie systemu monitoringu, ponieważ nasiliły się kradzieże kwiatów, a nawet zniczy. W dniu 7 sierpnia 2023 został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Proszę o uregulowanie opłat za place grobowe. Jest około 30 % grobów nieopłaconych. Od października pojawią się na nich karty z informacją w sprawie wyjaśnienia danej sytuacji. Przypominam, że sam wywóz śmieci miesięcznie to koszt 3 tys. PLN.

11. 28 i 29 września będzie w naszej parafii wizytacja, którą przeprowadzi bp Marek Marczak.

12. Dziękuję za sprzątania kościoła mieszkańcom Janinowa i Buczku. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku.