Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela zwykła 4 września 2022r.

4 września 2022Autor: Administrator

• 8 września święto Narodzenia NMP - Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. O godz. 17:30 poświęcenie ziarna na zasiew, zagra także orkiestra ze Strykowa z par św.Marcina, po Eucharystii - występ przed kościołem.

1. Dzisiaj Święto Dziękczynienia - parafialne dożynki. Rozpoczną się one na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej biesiada na placu za organistówką wraz z występem „Byszewian” w odnowionym składzie i DJem.

2. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów dzisiejszego wydarzenia, Starościnie - Pani Edycie Darnowskiej i Staroście - Panu Grzegorzowi Kowalskiemu, Pani Reginie Piątkowskiej jak również Kołu GW z Byszew, za wieniec i scenariusz, a także koordynację działań, Panu Józefowi Kurzejamskiemu i Jakubowi Pawłowskiemu za udostępnienie samochodu i przyczepy na scenę, Pani Małgorzacie Kaplińskiej, Sławomirowi Adamczewskiemu, Zbigniewowi Żeromińskiemu, Elżbiecie Prostańskiej za ozdoby, Panu Adamowi Ciesielskiemu za belki ze słomą, Paniom: Małgorzacie Kujawiak, Joannie Miśkiewicz i Marzenie Stęcel za przepiękne przyozdobienie kościoła, pani dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie stolików i wszelką pomoc, na ręce Druha Prezesa Michała Nowackiego za chleb i wszelką pomoc i służbę naszej OSP przygotowanie toru przeszkód, scholi 18+ i orkiestrze, Panu organiście za muzykę i śpiew w czasie liturgii, służbie liturgicznej

3. Dziękuję za przygotowanie przez WNMP stanowisk do zabawy i loterii, dziękuję za przygotowanie stoisk z poszczególnych miejscowości i przekazanie zebranych pieniędzy: ze Starych Skoszew, Bogini z Głogowcem; Byszew, Janowa i Plichtowa, Moskwy sołectwa i Teodorowa, Moskwy, a także wspólne przygotowanie stoiska orkiestry i strażaków. Dziękuję za przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostały pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony jest kontynuacją parafialnego Odpustu.

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

5. Od niedzieli 11 września do niedzieli 2 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

6. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów. Dziękuję za służbę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Borchówki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew.