Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 28 sierpnia 2022r.

28 sierpnia 2022Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca o godz. 17:00 i różaniec wynagradzający.

1. 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św tego dnia dla dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców o godz. 10:00. To również 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na Mszy św o 17:30 będziemy modlić się w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

2. Dzisiaj po Mszy św. O 16:30 zapraszam na plebanię osoby związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem 4 września Święta Dziękczynienia - parafialnych dożynek Rozpoczną się one na Mszy św. o godz. 12:00, a po niej biesiada na placu za organistówką wraz z występem „Byszewian” w odnowionym składzie i DJ. Zachęcam do przygotowania stoisk z poszczególnych miejscowości, a także przyniesienia swoich plonów: chlebów, warzyw, przetworów, które zostaną pobłogosławione wraz z dożynkowym wieńcem. To Dziękczynienie za pracę i plony będzie niejako kontynuacją parafialnego Odpustu. WNMP przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci, proszę o ofiarowanie przedmiotów na nagrody.

3. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

4. Od niedzieli 11 września do niedzieli 2 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 2 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

5. KGW w Byszewach od 11 czerwca 2022 r. działa pod nazwą Polsko-Ukraińskie KGW w Byszewach. Do naszego grona dołączyły koleżanki z Ukrainy, które w Polsce znalazły drugi dom. Największym wyzwaniem dla KGW był udział w wojewódzkich, dożynkowych konkursach: kulinarnym - "Łódzkie smakuje" oraz na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego. Poświęcony na przygotowania czas zaowocował sukcesami i wielką radością: III miejsce i nagroda finansowa za potrawę- Świąteczna ryba faszerowana, przygotowane przez koleżanki z Ukrainy oraz wyróżnienie i nagroda finansowa za wieniec dożynkowy. Nagrody zostały uroczyście wręczone podczas Dożynek Województwa Łódzkiego w Radomsku w minioną niedzielę 21 sierpnia.

6. Gminno Parkowe Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie (GPCKiE) zaprasza w sobotę 3 09 na godz. 15:00 na imprezę plenerową - „Babie Lato”

7. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów. Dziękuję za służbę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Borchówki. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew.