Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela zwykła 1 września 2024r.

1 września 2024Autor: Administrator

1. 31 VIII w sobotę odbyła się na placu za organistówką „Parafiada”. Ogromne podziękowania dla wszystkich organizatorów święta dziękczynienia - naszego parafialnego pikniku. Panu Józefowi Kurzejamskiemu i wielu osobom z orkiestry i innych za zbudowaną scenę, Druhnom i Druhom z OSP w Starych Skoszewach wszelką pomoc i stoisko z kociołkiem i tor przeszkód dla dzieci, pani dyrektor Zofii Okońskiej i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc, na ręce Anity i Michała Janasik podziękowania dla całej WNMP za tak wiele atrakcji dla rodzin, Pani Reginie Piątkowskiej jak również Kołu GW z Byszew wraz z Janowem i Plichtowem za słodkości i napoje, Bogini za przepyszną grochówkę i inne wyborne rzeczy, Moskwie za wspaniałe pierogi, które rozchodzą się zawsze błyskawicznie, Orkiestrze za grę i stoisko z grillem, Teodorów i Państwo Klimczak jak zwykle mieli wszystko, a szczególnie przepyszne krokiety, Starym Skoszewom za bigos i mielone, podziękowania Sołtysom, podziękowania za tańce, które poprowadził DJ CIOSU i DJ DDR.

2. Dzisiaj 85. rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku tym o godz. 12.30 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych. W tych intencja będziemy modlili się w czasie adoracji po Mszy św o godz. 9:00.

3. 2 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Ze względu na poświęcenie kamienia węgielnego w Lipinach Msza św będzie sprawowana we wtorek 3 września o godz 8:00 za dzieci, młodzież, rodziców, opiekunów, katechetów, nauczycieli i wychowawców, a także wszystkich pracowników szkoły i związanych z edukacją.

4. W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca o godz. 17:00 i różaniec wynagradzający

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej lub facebookowej (https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/).

6. Z inicjatywy ks. kard. Grzegorza Rysia powstaje w naszej Archidiecezji Szkoła Liturgii. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Wykłady będą się odbywać w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, w formie comiesięcznych zjazdów od września do czerwca. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.szkolaliturgii.pl.

7. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

8. Dzisiaj 1 09 2024 w Lipce odbędą się Dożynki gminy Stryków o godz. 12:30. Nasze parafialno-gminne święto dziękczynienia odbędzie się 08 09 2024. Msza św w Kalonce o 13:30, a po niej korowód do Centrum w Plichtowie. Szczegóły są na plakatach przed kościołem. Tego dnia nie będzie u nas Mszy św o 16:30..

9. Dziękuję za sprzątania kościoła mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janinowa i Buczku.