Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela zwykła 27 sierpnia 2023r.

27 sierpnia 2023Autor: Administrator

• W tym tygodniu: I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca o godz. 17:00 i różaniec wynagradzający.

1. Dnia 3 09 2023 na terenie naszej parafii, w Warszewicach odbędą się Dożynki gminy Stryków. Dlatego 26.08.2023 o godz. 18:00 została odprawiona dodatkowa Msza św w intencji DZ-bł za plony, za rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy z terenu gminy Stryków. Zostało odczytane słowo pana burmistrza Witolda Kosmowskiego, a także przekazane do parafii dary jedności, które umieszczone są na stoliku. Nasze parafialno-gminne święto dziękczynienia odbędzie się 10 09 2023. Szczegóły są na plakatach przed kościołem.

2. W tym roku mija 84. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy piątek 1 września o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych. W naszej świątyni w tym dniu pomodlimy się w tych intencjach na Mszy św. O godz.17:30.

3. Od niedzieli 10 września do niedzieli 1 października będą trwały w zakrystii zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 1 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok.

4. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem.

5. Dnia 2 09 odbędzie się wspólna z Kalonką pielgrzymka do Świnic Warckich. Pielgrzymka organizowana jest w ramach 100-lecia powołania Heleny Kowalskiej - siostry Faustyny. Koszt 40 PLN. Zapisy w zakrystii lub kancelarii par. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8:30

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za piękne kwiaty mieszkańcom Plichtowa. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Plichtowa.