Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela zwykła 25 sierpnia 2024r.

25 sierpnia 2024Autor: Administrator

1. Dzisiaj na godz. 16:30 przyjadą ze świadectwem osoby z grup AA. Po Eucharystii zapraszamy do organistówki na spotkanie .

2. 26 sierpnia Urocz. MB Częstochowskiej, po Mszy Św. o godz. 17.30 w Sanktuarium Maryjnych w Starych Skoszewach odbędzie się KONCERT PIEŚNI MARYJNYCH. W programie m.in. utwory Ave Maria różnych kompozytorów oraz kompozycje instrumentalne wystąpią: Marzena Myszuk – sopran oraz Marlena Myszuk – organy WSTĘP WOLNY - SERDECZNIE ZAPRASZAMY

3. 31 VIII w sobotę odbędzie się na placu za organistówką „Parafiada”. Zapraszam we wtorek na spotkanie organizacyjne Radę Parafialną i przedstawicieli grup, a także wystawiających stoiska. Rozpoczęcie o godz. 14:30. A o godz. 9:00 Msza św w intencji wszystkich osób należący do grup, wspólnot, a także za parafian i pielgrzymów.

4. W tym roku mija 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższą niedzielę 1 września o godz. 12.30 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych. W tych intencja będziemy modlili się w czasie adoracji po Mszy św o godz. 9:00.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekrutację na rok akademicki 2024/2025. Odbędzie się ona w tym roku tylko w jednym terminie: 13 września 2024 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o odwiedzenie naszej strony internetowej lub facebookowej (https://wsd.lodz.pl/rekrutacja-na-rok-2023-2024/).

6. Z inicjatywy ks. kard. Grzegorza Rysia powstaje w naszej Archidiecezji Szkoła Liturgii. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy liturgicznej, aby każdy mógł lepiej rozumieć liturgię i czerpać z niej dla osobistego wzrastania. Wykłady będą się odbywać w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, w formie comiesięcznych zjazdów od września do czerwca. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.szkolaliturgii.pl.

7. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Królestwo Boże w nauczaniu Jezusa – przypowieści i metaforyczne obrazy. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

8. Dziękuję za sprzątania kościoła mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa.