Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela zwykła 21 sierpnia 2022r.

21 sierpnia 2022Autor: Administrator

• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkim grupą i wspólnotom naszej parafii, szczególnie: Kołu GW ze Starych Skoszew i Byszew na czele z Panią Barbarą Sołdon, Panią Małgorzatą Ciosek i Paniami z Rosyjski, służbie liturgicznej na czele z dk Dariuszem i ceremoniarzem Bartkiem Szrejberem, orkiestrze, Druhną i Druhom z OSP - przyszli w licznej grupie przed odpustem jak również po uroczystościach odpustowych, WNMP. Dziękuję za przyniesienie ciast z poszczególnych miejscowości. Dziękuję za szczególną pomoc w przygotowaniach: Marzenie Stęcel, Małgorzacie Kujawa, Elżbiecie i Sławomirowi Patora, Beacie i Dariuszowi Mroczkom, Bartłomiejowi Szrajberowi, Janowi Nockowskiemu i Wincentemu Musiał. Pani Ewie Kowalskiej za pielęgnację terenu wokół kościoła i plebanii. Młodej parze: Natalii i Alanowi za umycie drogi procesyjnej wokół kościoła. Wszystkim, którzy dostarczyli różnorakie produkty, ciasta, owoce i warzywa, Pani Dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie ławek, stołów ze szkoły i wszelką pomoc. Ze sprzedaży „skoszewskiego żuru” w ilości 70 litrów pozyskano 4120 PLN, natomiast ze sprzedaży wianków i różnych rzeczy przez WNMP pozyskano 1320 PLN. Ze stoisk kramarzy pozyskano 600 PLN. Środki te zostaną przeznaczone na dalszą renowację głównej alei na cmentarzu i jego digitalizację. Bardzo dziękuję wszystkim osobom ze stoisk za zaangażowanie, podarowany czas i służbę.

2. Dzisiaj wyruszyła z miasta Łodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: WSPÓLNA DROGA. Nasi parafianie idą w grupie I. Jutro wraz z ks. Michałem, wikariuszem ze Strykowa nawiedzimy naszych pielgrzymów i pójdziemy od Dłutowa do Drużbic.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. O 16:30 zapraszam na plebanię osoby związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem 4 września Święta Dziękczynienia - parafialnych dożynek. Proszę o przygotowanie stanowisk, podobnie jak zeszłym roku. Wystąpią Byszewianie w odnowionym składzie, a po nich będzie możliwość tańca prowadzonego przez DJ. WNMP przygotowuje specjalne zajęcia dla dzieci, proszę o ofiarowanie przedmiotów na nagrody.

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

5. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów. Dziękuję za służbę przy sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła mieszkańcom Borchówki.