Ogłoszenia parafialne XX Niedziela zwykła 20 sierpnia 2023r.

20 sierpnia 2023Autor: Administrator

1. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkim grupom i wspólnotom naszej parafii, szczególnie: Kołu GW ze Starych Skoszew i Byszew, służbie liturgicznej na czele z dk Dariuszem i ceremoniarzem Bartkiem Szrejberem, orkiestrze, Druhnom i Druhom z OSP - przyszli w licznej grupie przed odpustem jak również po uroczystościach odpustowych, WNMP. Dziękuję za przyniesienie ciast z poszczególnych miejscowości. Dziękuję za szczególną pomoc w przygotowaniach: Marzenie Stęcel, Małgorzacie Kujawa, Elżbiecie i Sławomirowi Patora, Beacie i Dariuszowi Mroczkom, Bartłomiejowi Szrajberowi. Panu Wincentemu Musiał z Olą Kraska i Olą Stolarek za oprawę muzyczną. Pani Ewie Kowalskiej za pielęgnację terenu wokół kościoła i plebanii. Wszystkim, którzy dostarczyli różnorakie produkty, ciasta, owoce i warzywa, Pani Dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie ławek, stołów ze szkoły i wszelką pomoc. Ze sprzedaży ciast pozyskano 4100 PLN, natomiast ze sprzedaży wianków i różnych rzeczy przez WNMP pozyskano 1020 PLN. Ze stoisk kramarzy pozyskano 600 PLN. Środki te zostaną przeznaczone na dalszą renowację głównej alei na cmentarzu. Bardzo dziękuję wszystkim osobom ze stoisk za zaangażowanie, podarowany czas i służbę..

2. Dnia 3 09 2023 na terenie naszej parafii, w Warszewicach odbędą się Dożynki gminy Stryków. Dlatego dnia 26 08 2023 o godz. 18:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św w intencji DZ-bł za plony, za rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy z terenu gminy Stryków. Zostanie odczytane słowo pana burmistrza Witolda Kosmowskiego, a także przekazane do parafii dary jedności. Nasze parafialno-gminne święto dziękczynienia odbędzie się 10 09 2023. Szczegóły są na plakatach przed kościołem.

3. W czwartek 24 08 2023 będzie sprawowana dodatkowa Msza św w intencji chorych. Można dodać swoich chorych do tej Eucharystii.

4. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem.

5. Jutro wyruszy z miasta Łodzi 98 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: IDZIEMY Z POŚPIECHEM. Nasi parafianie idą w grupie I. Jutro wraz z ks. Michałem, wikariuszem ze Strykowa nawiedzimy naszych pielgrzymów i pójdziemy od Dłutowa do Drużbic.

6. Dnia 2 09 odbędzie się wspólna z Kalonką pielgrzymka do Świnic Warckich. Pielgrzymka organizowana jest w ramach 100-lecia powołania Heleny Kowalskiej - siostry Faustyny. Koszt 40 PLN. Zapisy w zakrystii lub kancelarii par. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 8:30
Dziękuję za sprzątanie kościoła i za piękne kwiaty mieszkańcom Byszew. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Plichtowa.