Ogłoszenia parafialne XX Niedziela zwykła 18 sierpnia 2024r.

18 sierpnia 2024Autor: Administrator

1. Ogromne podziękowania dla osób, które przygotowują różnego rodzaju materiały na odpust. Dla pani Krystyny Zakrzewskiej i Wspólnoty NMP za długopisy, obrazki, breloczki i świece, a także prowadzenie stoiska w czasie odpustu, dla pani Małgorzaty Kaplińskiej za plakaty informacyjne, dla pań: Zofii Okońskiej i Agaty Pietrzak za opracowanie nowego folderu informacyjnego. Podziękowania dla panów: Macieja Adamczewskiego i Andrzeja Sośnickiego za przygotowanie kopi ikony Matki Bożej Skoszewskiej w skali 1:1 i przywieszeniu poprzednich koron. Kopia obrazu jest zamontowana w kaplicy św. Józefa. Podziękowania dla Koła GW ze Starych Skoszew i Byszew, szczególnie dla Pań które zasponsorowały i przygotowały „Skoszewski Żur” i obsługiwały stoisko z ciastami: Małgorzaty Ciosek, Elżbiety Prostańskiej, Grażyny Kwiatkowskiej, Jolanty Adamczewskiej, Katarzyny Pastusiak, Zofii Okońskiej, Edyty Adamczewskiej, Reginy Piątkowskiej, Urszuli Jóźwiak, Barbary Sołdon, …; na ręce dn Dariusza dla służby liturgicznej, na ręce pana Marcina i Adama dla orkiestry; dla Pana Organisty i scholi ze WNMP, szczególne podziękowania na ręce Prezesa Michała Nowackiego dla Druhen i Druhów z OSP w Starych Skoszewach za wszelką, pomoc której nie da się opisać w kilku słowach, na ręce Pani Dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie krzeseł stolików i ławek, wszystkich którzy przygotowali ciasta, parafianom i pielgrzymom za zaangażowanie, modlitwę jak również budowanie naszej wspólnoty.

2. 99. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16-17 oraz 19-20 sierpnia w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Będzie możliwy zapis w formie on-line. 23 sierpnia na Jasną Górę wyruszy grupa rowerowa naszej pielgrzymki.

3. W następną niedzielę Mszę św na godz. 16:30 przyjadą ze świadectwem osoby z grup AA. Po Eucharystii zapraszamy do organistówki na „Otwarty Meeting” .

4. 26 sierpnia Urocz. MB Częstochowskiej, po Mszy Św. o godz. 17.30 w Sanktuarium Maryjnych w Starych Skoszewach odbędzie się KONCERT PIEŚNI MARYJNYCH. W programie m.in. utwory Ave Maria różnych kompozytorów oraz kompozycje instrumentalne
wystąpią: Marzena Myszuk – sopran oraz Marlena Myszuk – organy WSTĘP WOLNY - SERDECZNIE ZAPRASZAMY

5. 31 VIII w sobotę odbędzie się na placu za organistówką „Parafiada”

6. Dziękuję za sprzątania kościoła, terenu wokół kościoła, wytarcie kurzy zdjęcie pajęczyn Mieszkańcom Byszew i druhom z OSP Stare Skoszewy. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Janowa.