Ogłoszenia parafialne XX Niedziela zwykła 14 sierpnia 2022r.

14 sierpnia 2022Autor: Administrator

• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Msze św w czasie uroczystości o godz. 9:00 i suma o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie ks. Prałat Ireneusz Kulesza, proboszcz parafii katedralnej. Dzisiaj o godz. 17:30 Akatyst

2. Proszę o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii, szczególnie: Koła GW ze Starych Skoszew i Byszew, służbę liturgiczną, orkiestrę, Druhny i Druhów z OSP, WNMP. Proszę o przyniesienie ciast z poszczególnych miejscowości. W tym roku, dzięki Kołu Gospodyń ze Starych Skoszew na czele z Panią Barbarą Sołdon, Panią Małgorzatą Ciosek i Paniami z Rosyjski, a także KGW z Byszew i OSP będziemy mogli poczęstować pielgrzymów, naszym Skoszewskim Żurem - za co serdecznie dziękuję.

3. Dziękuję za szczególną pomoc w przygotowaniach: Marzenie Stęcel, Małgorzacie Kujawa, Elżbiecie i Sławomirowi Patora, Beacie i Dariuszowi Mroczkom, Bartłomiejowi Szrajberowi, Janowi Nockowskiemu i Wincentemu Musiał. Pani Ewie Kowalskiej za pielęgnację terenu wokół kościoła i plebanii. Młodej parze: Natalii i Alanowi za umycie drogi procesyjnej wokół kościoła. Wszystkim, którzy dostarczyli różnorakie produkty, ciasta, owoce i warzywa, Pani Dyrektor Zofii Okońskiej za użyczenie ławek, stołów ze szkoły i wszelką pomoc

4. Zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, które wyruszą z wielu miejsc naszej archidiecezji. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: WSPÓLNA DROGA. 97. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka.lodz.pl. Nasi parafianie wyruszą w grupie I.

5. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

6. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów, a także mieszkańcom Bogini za sprzątanie kościoła, szczególnie: Jolancie Kurzejamskiej i Dominikowi Adamczewskiemu wraz synem Kacprem za ścięcie trawy wokół kościła. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Borchówki.