Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela zwykła 10 września 2023r.

10 września 2023Autor: Administrator

1. Dzisiaj nasze parafialno-gminne święto dziękczynienia. Msza dziękczynna za plony w intencji: rolników, sadowników, ogrodników i pszczelarzy o godz. 12:00, po niej korowodem udamy się do Centrum w Plichtowie, gdzie odbędzie się druga część dożynek.

2. W następną niedzielę 17 09 2023r. odbędzie się parafialny piknik nawiązujący do „parafiady”. Zapraszam we wtorek 12 09, na godz. 18:15 radę parafialną i przedstawicieli poszczególnych grup na spotkanie w celu omówienia tego wydarzenia. Zachęcam do przygotowania stoisk przez mieszkańców poszczególnych miejscowości czy grup. Rozpoczęcie o godz. 13:15. Na pikniku wystąpi z programem zespół Ługowianka, a następnie tańce poprowadzi DJ Hubert. Zostali zaproszeni również na nasz piknik parafianie ze Strykowa wraz z księżmi, a także z Kalonki z księdzem Pawłem. W parafii w Kalonce 16 09 odbędzie się kolejna edycja rajdu Tourde Kalonka.

3. Od niedzieli 10 września do niedzieli 1 października będą trwały w zakrystii zapisy, uczęszczających na lekcje katechezy kandydatów do sakramentu bierzmowania, a także zapisy dzieci do sakramentu pierwszej spowiedzi i Komunii św. Od 1 października można będzie wpisywać wypominki i intencje na przyszły rok. Proszę bardzo dokładnie prześledzić terminy różnego rodzaju rocznic, ponieważ w ostatnim czasie na zamówione dodatkowe intencje nie pojawiły się osoby zainteresowane. Wobec tego nie będę przyjmował dodatkowych intencji „z poza parafii”. Również proszę o regulowanie z Panem lub z Panią organistką kwestii związanych ze ślubem, czy też pogrzebem. Do tej pory jeden z pogrzebów nie został uregulowany.

4. 13 09 w środę bezpośrednio po Mszy św o 17:30 procesja fatimska

5. O godz. 17:30 w Brzezinach dnia 14 09 z kościoła św Anny do Fary rozpocznie się procesja z relikwiami Św. Krzyża. Msza św odpustowa o godz. 18:00.

6. Z racji III soboty m-ca zapraszamy 16 09 na godz. 17:30 do uczestnictwa w Mszy św. Za chorych i potrzebujących. Po Eucharystii modlitwy za chorych.

7. 17 09 na Mszy św o godz. 12:00 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

8. W dniu 7 sierpnia został uruchomiony system inwentaryzacyjny cmentarza parafialnego. Dostępny on jest na stronie parafii pod adresem https://parafiaskoszewy.pl/cmentarz/. Zawiera on informacje o wszystkich grobach znajdujących się na cmentarzu tj. zdjęcie grobu i informacje o pochowanych osobach oraz stan jego opłaty. Jeżeli przy grobie widnieje informacja, że grób jest opłacony oznacza to, że na pewno jest opłacony. Natomiast, w sytuacji, gdy takiej informacji nie ma najprawdopodobniej dane nie zostały jeszcze wprowadzone. W celu weryfikacji prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Wprowadzone dane mogą zawierać błędy, w przypadku ich zauważenia prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub administratorem Piotrem Pietrzakiem.
9. Przez cały wrzesień proszę liderów poszczególnych grup o podawanie terminów spotkań czy prób, aby stworzyć grafik funkcjonowanie pomieszczeń w organistówce.

10. Podziękowania dla pani Małgorzaty Kujawiak za piękne kompozycje kwiatowe na dzisiejszą uroczystość.

11. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Janowa. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Janowa.