Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela zwykła 31 lipca 2022r.

31 lipca 2022Autor: Administrator

• 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
• 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego,
• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00.
• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana diecezji łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.

2. Z racji na Dzień św Krzysztofa - przekazaliśmy na pojazdy misyjne do NIVA Polska 500PLN. Niestety w czasie święcenia doszło do stłuczki. Proszę o uwagę i ostrożność. W przyszłym roku obrzędy poświęcenia odbędą się na parkingu przy organistówce.

3. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Msze św w czasie Nowenny, która rozpocznie się 6 sierpnia będą sprawowane o godz. 19:30, a po nich realizowane będą poszczególne punkty programu zakończone Apelem Jasnogórskim. Dziękuję za przygotowanie i wydrukowanie plakatów z informacją o odpuście pani Małgorzacie Kaplińskiej.

Sobota 6 sierpnia
Konferencja Maryjna - Ojciec Paulin
Niedziela 7 sierpnia
Godz. 17:30 koncert Pieśni Maryjnych
Poniedziałek 8 sierpnia
Film - Przedstawienie: „Od źródeł moszczenicy płynie pieśń o chlebie”
Wtorek 9 sierpnia
Modlitwa o uzdrowienie
Środa 10 sierpnia
Nowenna do mb nieustającej pomocy
Czwartek 11 sierpnia
Dzień rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Piątek 12 sierpnia
Konferencja Pani Aldony Plucińskiej
Sobota 13 sierpnia
Nabożeństwo fatimskie
Niedziela 14 sierpnia
Godz. 17:30 Akatyst

4. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

5. Dziękuję za piękne kwiaty młodym ze ślubów, a także mieszkańcom Janowa za sprzątanie kościoła . W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bogini.