Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła 30 lipca 2023r.

30 lipca 2023Autor: Administrator

• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

• W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 18:30.

1. 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. we wtorek 1 sierpnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej.

2. Z racji na Dzień św Krzysztofa - przekazaliśmy na pojazdy misyjne do NIVA Polska 500PLN. Niestety w czasie święcenia doszło do stłuczki. Proszę o uwagę i ostrożność. W przyszłym roku obrzędy poświęcenia odbędą się na parkingu przy organistówce.

3. 30 07 zostałem zaproszony do poprowadzenia Odpustu św. Anny w Strykowie o godz. 12:00. W zastępstwie Eucharystie będzie prowadził ks. dr Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny WSD w Łodzi.

4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Msze św w czasie Nowenny, która rozpocznie się 6 sierpnia będą sprawowane o godz. 19:30 z wyjątkiem niedziel - porządek Mszy św bez zmian, a po nich realizowane będą poszczególne punkty programu zakończone Apelem Jasnogórskim.

5. Dziękuję Panu Pawłowi Florczakowi za ofiarowane do malowania kościoła materiały: folie, pędzle, taśmy i wiele innych.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Borchówki. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Borchówki.