Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła 27 lipca 2025r.
1. W niedzielę 27 07 2024r. z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących przypadający 25 07 2024r., odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Samochody w tym roku proszę ustawić na parkingach za organistówką i przed kościołem. Wraz z diakonem będziemy dochodzić do kierowców i święcić ich pojazdy. Jeśli pogoda będzie dobra, to o godz. 9:00 odbędzie się Msza św polowa na nowowybudowanej scenie. Obraz z Mszy św św będzie widoczny w kościele na ekranie.
2. W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 8:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00
3. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Msze św od 6 08 - w czasie Nowenny, będą sprawowane o godz. 19:30 z wyjątkiem niedziel - porządek Mszy św bez zmian, Jest też prośba, aby z poszczególnych miejscowości przygotować po dwa ciasta, które można po pokrojeniu spakować w jednorazowe pojemniki. Proszę o pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu odpustu wszystkie grupy i wspólnoty naszej parafii, szczególnie: Koła GW ze Starych Skoszew i Byszew, służbę liturgiczną, orkiestrę, Druhny i Druhów z OSP, WNMP. Msze św w Uroczystość WNMP o godz. 9:00 i suma o godz.12:00, której przewodniczyć będzie biskup Zbigniew Wołkowicz.
4. 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest sposobnością do oddania czci bohaterom, którzy oddali życie za wolną Polskę. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w piątek 1 sierpnia o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego ks. Tadeusza Burzyńskiego, kapłana diecezji łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.
5. Dziękuję za sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła, a także za za kwiaty mieszkańcom Moskwy. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Byszew.
Najnowsze
Rekolekcje Wielkopostne 2026
Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 8 marca 2026r.
Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2026r.
Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu 22 lutego 2025r.
Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła 15 lutego 2026r.