Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela zwykła 24 lipca 2022r.

24 lipca 2022Autor: Administrator

• 25 VII – święto św. Jakuba, Apostoła i Męczennika 26 VII - świętych Joachima i Anny Rodziców NMP, W Brzezinach uroczystość św. Anny, Głównej Patronki Miasta. Tego dnia szczególnie w naszych modlitwach polecajmy nasze babcie i naszych dziadków. Niech Dobry Bóg udzieli żyjącym wszelkiej łaski, a zmarłych niech przyjmie do radości życia wiecznego. • 29 VII wspomnienia świętych Marty, Marii i Łazarza
• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Dzisiaj z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.

2. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do Odpustu. Msze św w czasie Nowenny, która rozpocznie się 6 sierpnia będą sprawowane o godz. 19:30, a po nich realizowane będą poszczególne punkty programu zakończone Apelem Jasnogórskim. W związku z koncertem w czasie Nowenny i posługą śpiewu i gry w czasie odpustu proszę przedstawicieli scholi, zespołu i orkiestry o spotkanie w czwartek 28 VII o godz. 18:30 w organistówce w celu omówienia szczegółów posługi.

Sobota 6 sierpnia
Konferencja Maryjna - Ojciec Paulin
Niedziela 7 sierpnia
Godz. 17:30 koncert Pieśni Maryjnych
Poniedziałek 8 sierpnia
Film - Przedstawienie: „Od źródeł moszczenicy płynie pieśń o chlebie”
Wtorek 9 sierpnia
Modlitwa o uzdrowienie
Środa 10 sierpnia
Nowenna do mb nieustającej pomocy
Czwartek 11 sierpnia
Dzień rodziny - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
Piątek 12 sierpnia
Konferencja Pani Aldony Plucińskiej
Sobota 13 sierpnia
Nabożeństwo fatimskie
Niedziela 14 sierpnia
Godz. 17:30 Akatyst

3. „Tornister pełen uśmiechów” – to 14. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla ubogich dzieci i młodzieży. Artykuły szkolne do końca wakacji dostarczać możemy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. Ukończono prace remontowe w transepcie, gdzie powstaje kaplica Miłosierdzia Bożego. Dziękuję za prace przy malowaniu: Diakonowi Dariuszowi, Panu Janowi Nockowskiemu i Panu Wincentego Musiał za pomalowanie wejścia na chór. Szczególne podziękowania dla Marzeny Stęcel za posprzątanie kaplicy po malowaniu i prace w kościele.

5. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

6. Dziękuję za piękne kwiaty pani Zofii Okońskiej, a także mieszkańcom Janowa za piękne kompozycje kwiatowe i za sprzątanie kościoła.