Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła 23 lipca 2023r.

23 lipca 2023Autor: Administrator

• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Dzisiaj 23 07 2023 z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących przypadający 25 07 2023, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Samochody w tym roku proszę ustawić na parkingach za organistówką i przed kościołem. Wraz z diakonem będziemy dochodzić do kierowców i święcić ich pojazdy.

2. 30 07 zostałem zaproszony do poprowadzenia Odpustu św. Anny w Strykowie o godz. 12:00. W zastępstwie Eucharystie będzie prowadził ks. Marcin Pietrzyk, ojciec duchowny WSD w Łodzi.

3. Dziękuję za sprzątanie kościoła paniom: Elżbiecie Prostańskiej, Joannie Darnowskiej, Edycie Kraska, Hannie Żeromińskiej, Joannie Rutkowskiej, Edycie Adamczewskiej i Beacie Mroczek. Dziękuję za pomalowanie kościoła i posprzątanie po malowaniu druhom: Sławomirowi Adamczewskiemu, Grzegorzowi Kowalskiemu, Michałowi Nowackiemu, a także panu Janowi Nockowskiemu. Szczególne podziękowania dla pani Małgorzaty Kaplińskiej za odnowienie malowideł. i diakonowi Dariuszowi Mroczkowi. Dziękuję za pomoc w wyprowadzeniu i umyciu podnośnika panom: Michałowi Nowackiemu, Grzegorzowi Kowalskiemu, Sławomirowi Adamczewskiemu, Janowi Nockowskiemu, Dariuszowi Saleckiemu i diakonowi Dariuszowi Mroczkowi. Podziękowania dla panów: Ryszarda Pastusiaka i Cezarego Adamczewskiego za posprzątanie parkingu przed kościołem.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do parafialnego odpustu. Również w tym dniu zostanie podany program Nowenny. Msze św w czasie Nowenny będą sprawowane o godz. 19:30. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie bp Marek Marczak. W czasie liturgii Mszy Św. o godz. 12:00 zostanie poświęcony nowy, kamienny ołtarz.

5. „Tornister pełen uśmiechów” – to 15. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla ubogich dzieci i młodzieży. Artykuły szkolne do końca wakacji dostarczać możemy do zakrystii lub kancelarii parafialnej w torbach znajdujących się przy wyjściu z kościoła.

6. W następnej kolejności służbę sprzątania kościoła podejmą mieszkańcy Borchówki.