Ogłoszenia parafialne XVI Niedziela zwykła 17 lipca 2022r.

17 lipca 2022Autor: Administrator

• 22 lipca obchodzimy Święto Marii Magdaleny, a 23 lipca Święto Brygidy Patronki Europy.
• Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie. Przychodząc do świątyni, starajmy się zadbać o strój godny miejsca świętego.

1. Za tydzień 24 lipca z racji na Dzień św Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się po każdej Mszy św. poświęcenie kierowców, a także wszelkiego rodzaju pojazdów. Pojazdami proszę kierować się od krzyża na parkingu w stronę kościoła, aby wyjechać po kostce przed schodami kościoła na główną drogę.

2. „Tornister pełen uśmiechów” – to 14. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla ubogich dzieci i młodzieży. Artykuły szkolne do końca wakacji dostarczać możemy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. „Pierwszy krok” – to program stypendialny dla dzieci i młodzieży z Aleppo w Syrii oraz z Bejrutu w Libanie, prowadzony wspólnie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni Domus Orientalis”. Więcej informacji na stronie: www.pierwszykrok.domwschodni.pl lub tel. +48 668 571 976, e-mail: kontakt@domwschodni.pl

4. Zakończono renowację prezbiterium. Zostały uszczelnione okna z witrażami i pomalowane tło tego miejsca. W ubiegłym tygodniu została zainstalowana na szczycie łuku w lampa oświetlająca górną część prezbiterium. Dziękuję za wykonane prace dk Dariuszowi Mroczkowi, a także za wypożyczenie drabiny panu Łukaszowi Stano. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel. Następnym etapem renowacji kościoła będzie odnowienie bocznych kaplic, które zostaną poświęcone Miłosierdziu Bożemu i św. Józefowi.

5. We wtorek 28 czerwca po Mszy świętej wieczorowej odbyła się zbiórka ministrantów i rozwiązanie konkursu.

6. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

7. Dziękuję za piękne słoneczniki p. Małgorzacie Kaplińskiej, a także za sprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Moskwy.