Strona Główna>Aktualności>Ogłoszenia i Intencje

Ogłoszenia parafialne XIII Niedziela zwykła 30 czerwca 2024r.

30 czerwca 2024Autor: Administrator

1. W tym tygodniu: I czwartek m-ca: modlić będziemy się o nowe powołania do służby w Kościele; I piątek m-ca, odwiedziny chorych od godz. 9:00, spowiedź od godz. 17:00, od godz. 20:00 „wieczór uwielbienia” i adoracja NS do godz. 7:00, jest lista na zapisy. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający o godz. 17:00

2. W niedzielę 7 lipca w naszej parafii będzie Siostra Zygmunta - Karmelitanka Dzieciątka Jezus, misjonarka, która od 50 lat posługuje w Burundi jednym z najbiedniejszych krajów Afryki. Siostra pragnie podziękować nam za naszą wspólną posługę misyjną wyrażaną w modlitwie i pomocy materialnej i prosić o dalszą pomoc. 

3. W dniach od 6 do 11 października wraz z par. Z Kalonki organizowana jest pielgrzymka do Međugorje w Bośni i Hercegowinie. Zapisy do 20 VI lista i szczegółowe informacje w zakrystii, koszt 1990zł + 160€ + 120zł (transfer do Modlina i z powrotem) dla grupy minimum 40 osób. Przy zapisie na pielgrzymkę wymagana jest zaliczka w wysokości 800zł (40% ceny wycieczki) Pozostała kwota - 1190zł + 120zł - do wpłaty na półtora miesiąca przed wyjazdem Dewizy - 160€ - płatne w dniu wyjazdu Prosimy o informację nt. typu bagażu już przy zapisie na wycieczkę. W przypadku opcji z dodatkowym bagażem, dopłatę należy uiścić razem z zaliczką Prosimy też o przekazanie kserokopii dowodów tożsamości - będzie to przydatne, żeby nie popełnić żadnej "literówki" przy rezerwacji biletów lotniczych

4. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

5. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z naszej archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taizé we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia 2024 r. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę, spotkać młodych ludzi z różnych krajów oraz odpocząć.
Szczegóły i zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na „fanpejdżu” Łódź Piotrowa – Młodzi w Domu na Facebooku (http://facebook.com/mlodziwdomu) lub Taizé Łódź (https://www.facebook.com/taize.lodz/) oraz na plakacie.

6. W drugą sobotę 13 lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

7. Dziękuję za sprzątania kościoła i kompozycje kwiatowe Mieszkańcom Bogini. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bogini.