Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła 25 czerwca 2023r.

25 czerwca 2023Autor: Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe w kościele o godz. 17:15 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 16:15.

1. Od niedzieli 25.06.2023 do soboty 01.07.2023 będzie całotygodniowa Adoracja NS w formie modlitewnego Jerycha. Są wystawione listy na zapisy na adorację

2. W pierwszą sobotę m-ca lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

3. 22 VI w czwartek po Mszy św. o 17:30 odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Celem spotkania było omówienie spraw związanych z przygotowaniami do Odpustu i Święta Dziękczynienia - Skoszewskiej Parafiady. Zostały wyznaczony program Nowenny przed Odpustem, wyznaczony termin parafialnego święta na 17 09 po Mszy św o godz. 12:00, a także kwestie przywrócenia sukni, malowania wnętrza kościoła, które rozpocznie się od 3 lipca br. i inwestycji związanej z renowacją głównej alei na cm parafialnym. Następne spotkanie Rady odbędzie się 6 lipca o godz. 18:15.

4. 1 lipca w sobotę, Klub Piłkarski Byszewy i Sołectwo Byszewy zapraszają do wzięcia udziału w III Memoriale im. Krzysztofa Małagockiego i Łukasza Żeromińskiego. Pierwsza część - sportowa i oddanie hołdu zmarłym zawodnikom, rozpocznie się na stadionie w Lipinach o godz. 10:00, a druga część - piknik sportowy i rodzinny za terenem GPCKiE w Plichtowie o godz. 15:30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Salezjanie w Lutomiersku prowadzą nabór na niedrogie kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Są jeszcze miejsca na 2, 3 i 4 turnus. Zapisy są prowadzone przez formularz elektroniczny na stronie internetowej Ośrodka DON BOSCO. Turnusy trwają po około 2 tygodnie. Dokładne terminy, koszty oraz zapisy znajdziemy na stronie internetowej ośrodka DON BOSCO: www.osrodek-lutomiersk.salezjanie.pl

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich chorych na 58. Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Wyjazd w czwartek 6 lipca o godz. 7.30. Zapisy i informacje pod nr. tel. 601 806 183.

7. Przypominamy, że w naszej archidiecezji działa Ośrodek Pomocy Duchowej. Mieści się on przy ul. Łąkowej 42 (przy kościele MB Zwycięskiej w dawnej plebanii). Zakres pomocy obejmuje między innymi: modlitwę wstawienniczą, pomoc w rozeznawaniu duchowym, pomoc księdza egzorcysty. Terminy dyżurów wolontariuszy w Ośrodku i numery kontaktowe oraz połączenia internetowe są na plakacie w gablocie i na ulotkach dostępnych w kancelarii i zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę 2 07 piknik trzeźwościowy. Wystąpi grupa muzyczna wraz ze scholą 18+ i osoby z AA z Brzezin, Dmosina, Strykowa, Głowna i Łowicza, a także opiekun i terapeuta z naszej parafii - na Mszach św o godz. 9:00 i 12:00. Po Mszach św. możliwość spotkania w organistówce - ciasto, kawa, herbata, rozmowy.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Głogowca i Nowych Skoszew. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Bogini.