Ogłoszenia parafialne XII Niedziela zwykła 19 czerwca 2022r.

19 czerwca 2022Autor: Administrator

• Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:15, w niedziele o 16:15
• W czwartek na Mszy św o 17:30 będziemy modlić za Ojców z okazji ich Dnia. Będzie również zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszy św. O 17:30 będzie poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.
• 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe z wystawieniem NS i Akt zadośćuczynienia, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1. Dnia 16 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowanie pierwszego ołtarza parafianom z Sierżni, Bartolina, Warszewic, Janinowa i Buczku; drugi ego: Druhnom i Druhom z OSP a także mieszkańcom Teodorowa; ołtarza przy szkole: Pracownikom Szkoły na czele z Panią Dyrektor Zofią, mieszkańcom Starych Skoszew za rzeką, Nowych Skoszew; czwartego ołtarza mieszkańcom Byszew, Bogini i Janowa. Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu procesji: służbie liturgicznej, Druhnom i Druhom z naszej OSP w Starych Skoszewach, orkiestrze, panu Wincentemu z Aleksandrą Kraską i Małgorzata Kapłańską, panom z asysty przy baldachimie i prowadzących kapłana, policji i wszystkim tak licznie obecnym.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 16:30 zapraszam na spotkanie w plebanii Radę Parafialną, a także na początek spotkania przedstawicieli naszych grup śpiewających i grających. Celem spotkania będzie omówienie spraw związanych z posługą śpiewu i gry na instrumentach, jak również przygotowań do Odpustu i Święta Dziękczynienia.

3. Od jutra rozpoczynamy następny etap renowacji prezbiterium. Zostanie zabezpieczony ołtarz z obrazem MB Skoszewskiej, ołtarz celebracji i podłoga przed malowaniem. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na ten cel.

4. W pierwszą sobotę m-ca lipca odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Niepokalanowa. Szczegółowe informacje u diakona Dariusza, zapisy w zakrystii.

5. PIELGRZYMKA NA WILEŃSZCZYZNĘ szlakiem Miłosierdzia Bożego i Świętej Faustyny
25.09 – 29.09.2022 (NIEDZIELA - CZWARTEK), szczegóły w gablocie i na ulotkach w zakrystii. Koszt przy 40 osobach, to 1000 PLN i 25 €. Zapisy w zakrystii z zaliczką 50 PLN

6. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kościoła rodzicom dzieci przeżywających I Komunię św., a także mieszkańcom Jaroszek. W następnej kolejności służbę podejmą mieszkańcy Teodorowa.